"Вівці" і "головешки" на протестах у Мінську. Що Лукашенко говорить про вибори

Лукашенко

Автор фото, Getty Images

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вперше прокоментував результати президентських виборів та протести в Мінську й інших містах, які спалахнули після голосування 9 серпня.

На брифінгу в понеділок він знову згадав про "майдан", іноземний вплив і навіть проблеми в роботі інтернету пояснив тим, що його намагаються відключити "з-за кордону".

Про свято і "овець"

Автор фото, Reuters

Учасників нічних протестів Олександр Лукашенко порівняв з вівцями.

"Мене, чесно кажучи, зворушує, коли з маленькими дітками приходять [на вибори]. Розумієте, це свято. Комусь захотілося зіпсувати це свято. Ми їх побачили - вони засвітилися ще яскравіше цієї ночі", - розповів Лукашенко.

"Ми зафіксували дзвінки з-за кордону: з Польщі, Великої Британії та Чехії були дзвінки. Керували нашими, вибачте, вівцями - вони не розуміють, що роблять й ними вже починають керувати", - цитує білоруського лідера ресурс TUT.by.

Про "майданутих" з України

"Загалом, намагаються керувати процесом з-за кордону. Я про Польщу не кажу, там вже все осіли і теж починають смикати за ниточки. Я не кажу про Україну (звідти їхали). Це, впевнений, не державна політика, але там вистачає цих майданутих, про яких я говорив", - розповів Олександр Лукашенко .

І додав, що "на жаль, з Росії є певний приплив людей".

Він також загадав про "головешки" у центрі Мінська.

"Хотілося, як я говорив, розпалити пожежу в центрі Мінська, хапати головешки і розкидати по всьому Мінську. Звичайно, це у них не вийшло", - фактично повторив слова покійного "регіонала" Михайла Чечетова білоруський лідер.

Навіщо тепер плакати?

Автор фото, Reuters

Олександр Лукашенко також заявив про адекватну відповідь силовиків на акції протесту.

"Нам намагаються цю заварушку підкинути. Я попереджав: Майдану не буде, як би комусь цього не хотілося. Тому треба втихомиритись, заспокоїтися. А батькам третій раз кажу подивитися, де їхнє чадо, щоб не було потім боляче. Щоб не ахали, щоб не охали", - передає слова Лукашенка "Белта".

"Поранено десь близько 25 хлопців з ОМОНу. Є переломи рук, ніг. Спеціально, цілеспрямовано били по цих хлопцях. Вони відповіли. Чого тепер ридати та плакати? Тому відповідь буде адекватною. Країну розірвати ми не дозволимо", - повторив свої обіцянки білоруський президент.

Хтось хоче вимкнути інтернет

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Світлана Тихановська не визнає перемогу Лукашенка

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Проблеми з інтернетом в Білорусі Олександр Лукашенко також списав на іноземний вплив і запевнив, що це не ініціатива влади.

"Комусь не йметься, закликають виходити на вулиці. Навіть з-за кордону відключають інтернет, щоб викликати незадоволення у населення", - дав своє пояснення президент.

Хто саме це робить, він не уточнив.

Але пообіцяв розібратися: "Зараз наші спеціалісти розбираються, звідки йде це блокування. Тому, якщо інтернет погано працює, це не наша ініціатива. Це з-за кордону".

Раніше один з кандидатів у президенти Білорусі Андрій Дмітрієв заявляв, що білоруська влада розглядає варіанти відключення інтернету в країні у день виборів.

За його словами, про це йому розповідав секретар Радбезу під час зустрічі з кандидатами у ЦВК.

У понеділок частина білоруських сайтів або взагалі не працюють, або працюють з перебоями.

Протести ввечері в неділю та вночі відбулися в чотирьох з шести регіонів країни. Наймасовіші акції пройшли в центрі Мінська, де ОМОН застосував світлошумові гранати для розгону демонстрантів.

Є поранені, на одного з учасників акції наїхав автозак.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!