Поспіх з розробкою вакцини може загрожувати життю людей

вакцина

Автор фото, Getty Images

Провідний американський вірусолог Ентоні Фаучі застерігає проти поспіху зі створенням вакцини він Covid-19 і наполягає, що спочатку необхідно пересвідчитись, що вона є безпечною та ефективною.

У коментарі агенції Reuters він також заявив, що такий поспіх може також зашкодити розробці інших вакцин.

За повідомленнями, президент США Дональд Трамп розглядає можливість використання вакцини до завершення усіх необхідних тестувань.

Такий крок може збільшити його шанси на переобрання на президентських виборах у листопаді.

Демократи звинувачують президента США в тому, що він готовий ризикувати життями американців заради політичної вигоди.

У суботу президент Трамп написав у Twitter, що Американська адміністрація з контролю за продуктами харчування та лікарськими засобами (FDA) "дуже ускладнює фармацевтичним компаніям процес залучення людей для тестування вакцин".

Автор фото, Reuters

Financial Times повідомляла, що адміністрація Трампа розглядає можливість надання екстреного дозволу на використання (EUA) вакцини, яку зараз розробляє Оксфордський університет та фармацевтична компанія AstraZeneca.

Близько 10 тис. людей взяли добровільну участь у випробуваннях вакцини, але американський закон передбачає, що для схвалення вакцини у її тестуванні мають взяти участь 30 тис. людей.

У США зафіксували найбільшу в світі кількість випадків зараження та смерті від коронавірусу. За даними університету Джона Гопкінса, наразі у країні зареєстрували понад 5,7 млн інфікованих та понад 177 тис. смертей.

Що сказав д-р Фаучі?

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

В інтерв'ю Reuters д-р Фаучі - голова Національного інституту алергії та інфекційних хвороб - попередив, що випуск неперевіреної вакцини може зашкодити іншим випробуванням.

За його словами, не можна допустити, щоб вакцина отримала екстрений дозвіл на використання до того, як буде підтверджена її ефективність.

"Одна з потенційних небезпек передчасного випуску вакцини - те, що буде дуже важко, якщо взагалі можливо, залучити людей до випробувань інших вакцин", - вважає він.

"Для мене першорядне значення має впевненість у тому, що вакцина є безпечною та ефективною", - додав учений.

Вакцина Оксфордського університету - одна з десятків, які зараз розробляють у всьому світі. Протягом останніх тижнів великі фармацевтичні компанії розпочали масштабні випробування для перевірки ефективності своїх вакцин.

Раніше FDA надала дозвіл EUA препарату гідроксихлорохін для лікування вірусу. Але в липні чиновники його відкликали, заявивши, що клінічні дослідження свідчать про те, що антималярійний препарат був неефективним у лікуванні смертельно небезпечного вірусу і не зміг запобігти зараженню серед тих, хто його приймав.

Пан Трамп активно пропагував використання цього препарату, всупереч порадам своїх медичних експертів.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!