Україна закриває в'їзд для іноземців через коронавірус

кордон

Автор фото, УНІАН

Україна забороняє в'їзд іноземців, окрім окремих категорій. Ця заборона почне діяти опівночі 29 серпня і триватиме до 28 вересня.

Відповідну постанову схвалив на засіданні Кабінет міністрів.

"З огляду на рівень захворюваності ми повинні захистити наших співгромадян та проявити відповідальність перед нашими іноземними партнерами", - пояснив прем'єр Денис Шмигаль.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков уточнив, що обмеження не буде стосуватися певних категорій іноземних громадян.

А саме: тих, хто має право на постійне місце проживання в Україні, навчається в навчальних закладах чи служить в збройних силах України. А також дипломатів і членів їхніх родин, водіїв вантажного транспорту, інструкторів країн-членів НАТО, культурних діячів, які прибули на офіційне запрошення, а також тих, хто буде прямувати через територію України транзитом.

Остаточний текст постанови ще не опублікований.

Співрозмовник BBC News Україна в уряді також додав, що громадяни Білорусі отримають змогу приїздити до України. Білоруси можуть потрапляти до категорії громадян, яким дозволятимуть в'їздити з "гуманітарною метою".

Раніше президент Володимир Зеленський анонсував, що заборона на в'їзд для іноземців може не стосуватись громадян Білорусі через політичну кризу у цій країні й можливий приплив емігрантів через переслідування силовиків.

Також на засіданні уряд, як і планував, продовжив карантин в Україні до 1 листопада.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!