В Білорусі Світлану Алексієвич допитали через протести. Вона попросила допомоги в Путіна

Алексієвич

Автор фото, Getty Images

Лауреатку Нобелівської премії з літератури, білоруську письменницю Світлану Алексієвич допитали через участь в координаційній раді, яка має на меті проведення нових президентських виборів та відсторонення від влади чинного президента Олександра Лукашенка.

Допит у Слідчому комітеті Білорусі тривав близько 40 хвилин. Алексієвич проходить свідком у справі "по факту публічних закликів до захоплення державної влади".

За результатами допиту письменниця заявила, що відмовилась свідчити проти себе, і на цьому допит закінчився.

Вона також підкреслила, що саме зараз "твориться білоруська нація".

"Я думаю, кожен з вас сьогодні пишається своїм народом. І, якщо чесно зізнатися, у нас цього почуття ще недавно не було", - сказала вона.

Водночас Алексієвич зазначила, що білоруси пропонують "новий спосіб" боротьби з режимом - "мирний спосіб боротьби".

Окремо нобелівська лауреатка згадала про важливу роль російського президента Володимира Путіна, оскільки зараз, на її думку, Лукашенко "розмовляє тільки з Путіним".

"Треба, може, і Путіна залучити до цієї розмови, і світ, щоб Лукашенко став говорити і зрозумів, що не можна ставити своє життя, життя своєї сім'ї на одну дошку зі своїм народом і його долею", - заявила Алексієвич, яку цитує портал Tut.by.

"На жаль, наше громадянське суспільство сильне, але поки що не таке сильне, тому нам потрібна допомога світу, може, і Росії, якщо ми зможемо разом її залучити", - додала вона.

Протести в Білорусі через фальсифікації президентських виборів, у яких Лукашенко оголосив себе переможцем, тривають вже понад два тижні. Опозиційна кандидатка Світлана Тихановська виїхала в Литву, побоюючись за своє життя.

На протести, які охопили всю країну, Лукашенко відреагував вороже. Сотні людей затримували, з'явилися свідчення про масові тортури та насильство щодо затриманих.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!