Автори "Гри престолів" взялися за новий серіал

"Гра престолів"

Автор фото, HBO

Девід Беніофф і Деніел Бретт Вайсс, автори та шоуранери "Гри престолів", взялися за роботу над новим серіалом.

Багатосерійна стрічка стане адаптацією науково-фантастичного роману "Проблема трьох тіл" китайського письменника Лю Цисіня.

Книга є частиною трилогії, до якої також входять романи "Темний ліс" і "Вічне життя смерті" - вони охоплюють події від часів культурної революції в Китаї до далекого майбутнього.

Усі книги свого часу стали найпопулярнішими виданнями в КНР у жанрі фантастики. Згодом їх переклали на англійську і у 2015 році трилогія отримала престижну премію "Г'юґо" як найкращий фантастичний роман.

Девід Беніофф і Деніел Бретт Вайсс

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Девід Беніофф і Деніел Бретт Вайсс отримали світове визнання завдяки своїй роботі над "Грою престолів"

Книги Лю Цисіня на Заході високо оцінили як літературні критики, так і широка аудиторія. Позитивно про них відгукувалися, зокрема, Барак Обама і Марк Цукерберг.

Над сценарієм майбутнього серіалу шоуранери "Гри престолів" працюватимуть із Александром Ву, сценаристом іншої популярної багатосерійної стрічки "Справжня кров".

"Трилогія Лю - найамбітніша наукова фантастика, яку нам доводилося читати. Вона переносить нас у подорож з 1960-х років до кінця часів, від життя на нашій блідій блакитній точці до далеких меж Всесвіту", - йдеться в заяві Беніоффа і Вайса.

"Ми з нетерпінням чекаємо на можливість провести наступні роки нашого життя, втілюючи в життя цю екранізацію для глядачів з усього світу".

Серіал виходитиме на сервісі Netflix - проте жодних орієнтовних дат прем'єри автори проєкту поки не розкривають.

--

Західні стереотипи про Китай?

Чжицзе Шао, BBC News Китай

До Лю Цисіня та його трилогії китайську наукову фантастику не можна було назвати чимось видатним - так не вважала навіть китайська аудиторія. КНР має довгу історію придушення розвитку наукової фантастики, яку влада розглядала як "західний погляд на майбутнє людства".

Книги Лю Цисіня захопили уяву китайських прихильників як у науковому, так і в філософському плані. Письменник не уникав суперечливих історичних та суспільних тем і приніс у світ новий образ сучасного Китаю. Йому вдалося зробити це попри те, що він не є дисидентом.

Після успіху Цисіня в КНР з'явилося ціле покоління авторів та прихильників жанру наукової фантастики.

У китайському сегменті інтернету продовжують поширюватися фанфіки, написані фанатами трилогії.

Але коли йдеться про кіноадаптацію книг Цисіня, чимало його прихильників висловлювали сумнів у тому, що китайська кіноіндустрія готова до того, аби втілити ідеї письменника на екрані.

Про першу спробу кіноадаптації "Проблеми трьох тіл" стало відомо у 2015 році, а вже за кілька місяців з'явилася інформація про завершення зйомок. Втім, на екрани та стрічка так і не вийшла.

Тепер, коли за екранізацію роману взявся Netflix та низка західних авторів, фани Цисіня мають побоювання, що китайські герої та історичні події будуть пронизані західними стереотипами про Китай.

Вони хвилюються й тому, що розуміють: від екранної версії "Проблеми трьох тіл" вони можуть ніколи не отримати того ж задоволення, яке отримали від літературної.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!