"Зашквар судової влади". Суд задовольнив позов Суркісів до Приватбанку

Приватбанк

Автор фото, UNIAN

Печерський районний суд Києва задовольнив позов шести британських компаній, пов'язаних із Ігорем та Григорієм Суркісами, проти Приватбанку на 350 мільйонів доларів (це понад 9 млрд грн).

Юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв вже повідомив, що банк не має наміру виплачувати ці кошти.

Міністр юстиції Денис Малюська, який одним із перших повідомив про судове рішення у своєму фейсбуці, назвав його "зашкваром".

"Один з найбільших зашкварів у історії судової влади України відбувся сьогодні у Печерському суді у виконанні судді Вовка", - написав Малюська.

"Суд без розгляду справи по суті стягнув мільярди гривень з державного банку. Без встановлення того, чи дійсно ці кошти ПриватБанк винен, без встановлення будь-яких фактів у справі".

У міністерстві фінансів вже заявили, що будуть оскаржувати це рішення.

"Міністерство фінансів не погоджуються з ухвалою Печерського суду щодо задоволення позову про стягнення з банку $350 млн на користь компаній братів Суркісів та буде продовжувати захищати інтереси держави та банку. Наступним кроком є підготовка апеляційної скарги на проголошену сьогодні ухвалу", - йдеться в заяві відомства.

Що це за справа

Автор фото, УНІАН

Брати Ігор і Григорій Суркіси, а також члени їхніх родин, на момент націоналізації Приватбанку були одними з його найбільших вкладників.

Сукупно вони зберігали в банку понад 1 мільярд гривень, ще близько 250 мільйонів доларів - це вклади компаній у кіпрській філії Приватбанку.

Під час націоналізації Суркіси потрапили під процедуру bail-in: Нацбанк визнав Суркісів пов'язаними з Приватбанком особами, а їхні депозити обміняв на акції банку, які згодом держава викупила за 1 гривню.

Родина Суркісів вважає, що їх неправомірно позбавили депозитів і вже кілька років оскаржує це рішення в судах, намагаючись отримати кошти назад.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!