Лукашенко хотів створити союз України й Білорусі та бути президентом обох країн - Туск

Лукашенко

Автор фото, Getty Images

У 2014 році Олександр Лукашенко озвучив ідею про створення союзу України і Білорусі та хотів стати президентом двох країн.

Про це в інтерв'ю польському виданню Onet розповів колишній голова Європейської ради Дональд Туск.

Обговорюючи останні події в Білорусі, Туск згадав про розмову із Лукашенком, яка відбулася у навесні 2014 року.

"Я раніше про це не розповідав, коли Мінськ став своєрідним посередником між ЄС, Росією і Україною, Лукашенко мені зателефонував - я тоді ще був прем'єр-міністром (Польщі - Ред.). Він прямо запропонував переконати ЄС у тому, що він може бути гарантом мирного розв'язання української проблеми і підтримати ідею українсько-білоруського союзу. З ним, як президентом обох країн", - розповів Туск.

За його словами, Лукашенко казав, що це чи не єдиний спосіб зупинити російську агресію проти України.

Автор фото, Getty Images

На думку Туска, так президент Білорусі хотів перевірити, чи вдасться йому втягнути Європу в свою гру.

Попри це, каже він, Лукашенко все ж відіграв позитивну роль в тодішніх українських подіях, ймовірно, маючи на увазі підписання Мінських угод.

Нинішні дії Лукашенка в Білорусі Дональд Туск розкритикував, зазначивши, що той може бути здатен на ще жорсткіші дії щодо протестувальників.

"Я не хочу робити якихось прогнозів, що буде далі. Я не знаю. Напевно, ніхто, включно із самим Лукашенком, не знає, за яким сценарієм усе розгортатиметься. Але боюся, що він психологічно здатен перетнути наступний рубіж".

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!