Україна пустить бойовиків "ДНР" на свої позиції під Горлівкою

"ДНР"

Автор фото, Reuters

Учасники переговорів Тристоронньої контактної групи домовилися, що представники так званої "ДНР" разом із представниками України та ОБСЄ проінспектують українські позиції під Горлівкою.

Спільне інспектування має відбудетися поблизу населеного пункту Шуми - саме цю ділянку раніше погрожував обстріляти очільник так званої ДНР Денис Пушилін.

Він заявляв, що українська армія нібито звела у цій місцевості укріплення, що порушує умови перемир'я, і анонсував обстріл цих позицій. Спершу він призначив його на 7 вересня, згодом переніс на 9 число.

Українська влада - так само як і представники ОБСЄ - заперечували звинувачення в порушенні умов перемир'я.

Під час переговорів ТКГ, які пройшли 9 вересня, сторони домовилися про спільне інспектування цих українських позицій.

"Сьогоднішній день дає нам надію, що режим припинення вогню буде виконуватися й надалі усіма сторонами. З цією метою українська сторона буде задіювати будь-які механізми як у рамках ТКГ, так і в рамках Нормандського формату, які дозволять зберегти життя українських військовослужбовців та мирного населення", - прокоментував нову домовленість глава української делегації Леонід Кравчук.

В ОП спершу не уточнювали, з ким саме Україна проводитиме спільне інспектування - теоретично, могло йтися про представників Росії, яка входить до ТКГ. Але в так званому "МЗС ДНР" майже одразу заявили, що участь в огляді українських позицій візьмуть саме її представники. Це, за планом, має статися вже у четвер, 10 вересня, о 14 годині.

Пізніше в Офісі президента оприлюднили дещо детальніше роз'яснення у відповідь на критику рішення ТКГ.

Там, фактично, підтвердили участь представників "ДНР" в спільному інспектуванні.

"Юридично інспекцію проводять не сторони воєнного конфлікту, а посередник - ОБСЄ у супроводі представників сторін. ОБСЄ неодноразово підтверджувала безпідставність будь-яких звинувачень щодо будь-яких порушень домовленостей українською стороною. Якщо хтось не довіряє ОБСЄ, нехай побачить правду на власні очі".

"Вкрай обмежений прояв присутності бойовиків нічого нікому не може дати, крім єдиного - ще одного аргументу на користь правоти України", - запевнили в ОП.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!