Кернеса вивезли на лікування у Берлін

кернес

Автор фото, УНІАН

Мера Харкова Геннадія Кернеса, який перебуває у важкому стані й хворіє на коронавірусну хворобу, вивезли на лікування у Німеччину.

Про це ВВС News Україна повідомила речниця пана Кернеса Тетяна Грузинська.

"Підтверджуємо, що вчора літак вивіз пана Кернеса у Берлін, не можемо розголошувати, в яку саме клініку", - повідомила вона.

Речниця додала, що стан Кернеса важкий, але він у свідомості і не перебуває на апараті штучної вентиляції легенів.

Водночас на пресконференції секретар Харківської міськради Юрій Сидоренко підтвердив, що Кернеса вивезли в Німеччину вночі спецрейсом у протиковідній капсулі.

"Чому саме в ній? За останнім медичним протоколом хворі на Covid транспортуються саме таким чином", - пояснив пан Сидоренко.

За його словами, перед польотом мер Харкова залишався при тямі і не використовував апарату ШВЛ.

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

"Доставлений він був не ... на апараті штучної вентиляції легень. Він був підключений до іншого апарату. Називається апарат високопотокової подачі кисню", - зазначив чиновник.

Юрій Сидоренко додав, що харківський мер перебуває у свідомості і спілкувався зі своїм другом, бізнесменом Павлом Фуксом.

"Наскільки я розумію, його життю ніщо не загрожує. Всі розмови, всі чутки, всі плітки про кому, набряк мозку, про інсульт - є не більше, ніж фейками, які запускають спеціально і які спровоковані загостренням політичних перегонів", - наголосив Сидоренко.

За його словами, Кернес не бажав їхати на лікування до Німеччини. Проте через наслідки замаху 2014 року - пошкодження хребта, легень, печінки - стан харківського мера погіршився 15 вересня, тому родичі наполягли на лікуванні за кордоном.

Також Юрій Сидоренко повідомив, що блок "Успішний Харків" не має планів змінювати свого кандидата - Геннадія Кернеса - на виборах мера Харкова.

Геннадій Кернес з 10 вересня лікувався у 17-ій міській лікарні з підтвердженим коронавірусом і запаленням легень.

Доба і Гепа

Геннадій Кернес є одним з найвідоміших і найвпливовіших міських голів в Україні.

Автор фото, УНІАН

Підпис до фото,

Михайло Добкін та Геннадій Кернес - давні політичні соратники

Попри кримінальне минуле і кілька вироків на початку 90-х, вже на початку 2000-х років він став відомою бізнесовою та політичною фігурою у Харкові.

У 2002 він вперше став секретарем міськради, у 2004 підтримував Помаранчеву революцію, а потім долучився до Партії регіонів.

У 2006 році допомагав на виборах перемогти меру Михайлу Добкіну. Передвиборче відео, у якому Кернес повчав Добкіна правильно себе поводити, став справжнім хітом. Тоді ж стали відомі неформальні імена двох друзів-політиків - "Доба" і "Гепа".

До 2010 року він знову працював секретарем міськради, а коли Добкін став губернатором, то фактично керував містом.

На місцевих виборах 2010 та 2015 років Кернес вигравав мерські вибори у місті.

Навесні 2014 року на Кернеса скоїли замах. Він вилікувався та повернувся до Харкова з Ізраїлю. Відтоді він пересувається на інвалідному візочку.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!