Коронакриза призвела до найбільшого безробіття з часів "Великої депресії" - ООН

Unemployment amid COVID-19 in Indonesia

Автор фото, EPA

Минулого року пандемія завдала "безпрецедентного" удару по світовій економіці, знищивши еквівалент 225 мільйонів робочих місць із зайнятістю на повний день, повідомляє ООН.

Криза спричинила скорочення робочого часу на 8,8%. Це у чотири рази більше, ніж після фінансової кризи 2008 року.

В ООН наголошують, що даних лише про кількість втрачених робочих місць недостатньо, щоб оцінити масштаби заподіяної шкоди. Невизначеним є і майбутнє, попри надію, що вакцинація стимулюватиме економічний підйом.

Загальний робочий час в 2021 році, ймовірно, залишиться більш ніж на 3% нижчим, ніж у 2019 році - це приблизно еквівалент 90 мільйонів робочих місць з повною зайнятістю, йдеться у доповіді Міжнародної організації праці (МОП).

Водночас організація попереджає, що економічний спад може бути гіршим, якщо розподіл вакцин буде повільним, а уряди не забезпечать очікувані економічні стимули.

"Ознаки одужання, які ми бачимо, обнадійливі, але вони неміцні та вкрай невизначені, і ми маємо пам'ятати, що жодна країна чи група не може одужати самостійно", - сказав генеральний директор МОП Гай Райдер.

"Найгірша криза з 1930-х"

Наразі 3% робітників у світі живуть у місцевостях з повним припиненням економічної діяльності у порівнянні з 40% у квітні минулого року, заявила МОП.

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Безробітні стоять у черзі біля центру зайнятості в штаті Кентуккі в США, аби отримати державну допомогу

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Втім, економічні втрати у 2020 році будуть ще гіршими, ніж передбачала МОП минулої весни. Тоді вона підрахувала, що четверо з п'ятьох людей постраждали від повного або часткового закриття підприємств, і передбачала скорочення загального робочого часу на 6,3%.

"Це була найсерйозніша криза на ринку праці з часів Великої депресії 1930-х", - сказав пан Райдер журналістам на онлайн-брифінгу.

Зайнятість також впала на 114 мільйонів у порівнянні з 2019 роком, оскільки близько 33 мільйонів людей втратили роботу, тоді як решта стали "неактивними" - або залишали робоче місце, або шукали іншу роботу.

Загалом, участь у робочій силі впала на 2,2% минулого року у порівнянні із зменшенням лише на 0,2% між 2008 і 2009 роками, заявила МОП.

Без врахування схем державної підтримки зменшення доходів становить в усьому світі 3,7 трлн доларів США, і цю цифру пан Райдер назвав "надзвичайною".

Особливо постраждали такі регіони, як Латинська Америка, країни Карибського басейну, Південна Європа та Південна Азія.

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Черга у центр зайнятості в Мадриді у 2012 році. Коронакриза вдарила по країнах Південної Європи ще гірше, ніж криза 2008-2009 років

Непропорційну шкоду було завдано зайнятості жінок та молоді.

Міжнародна організація праці заявила, що економічне відновлення у другій половині 2020 року, здається, було сильнішим, ніж очікувалося.

Але воно, ймовірно, залишатиметься нерівномірним, "загрожуючи посиленням нерівності всередині країн та між країнами".

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!