Гігантський контейнеровоз Ever Given заблокував Суецький канал. У заторі стоять десятки суден

Судно водотоннажністю 200 тисяч тонн сіло на мілину 23 березня приблизно о 07:40 за місцевим часом (5:40 за Гринвічем)

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Судно водотоннажністю 200 тисяч тонн сіло на мілину 23 березня приблизно о 07:40 за місцевим часом (5:40 за Гринвічем)

Контейнеровоз завдовжки 400 метрів і завширшки 59 метрів заблокував рух Суецьким каналом.

23 березня, минаючи канал, контейнеровоз, що прямував з Китаю до Нідерландів, сів на мілину.

Це сталося тому, що судно відхилилося від курсу через сильний вітер, заявила тайванська компанія Evergreen Marine, яка зафрахтувала контейнеровоз.

Через інцидент утворився затор з суден, які очікують можливості пройти через Суецький канал.

Агенції передають про понад три десятки заблокованих суден.

Приблизно 12% світової торгівлі проходить через Суецький канал, який з'єднує Середземне море з Червоним морем і забезпечує найкоротший морський зв'язок між Азією та Європою.

Автор фото, EPA

Підпис до фото,

Ever Given - назва судна, а Evergreen - назва компанії

Для переміщення Ever Given (саме так називається саме судно. На його борту видно назву компанії Evergreen) застосували буксири, але є побоювання, що судно "залишатиметься в пастці" протягом кількох днів.

Єгипет заявляє, що відкрив стару частину каналу, щоб відновити рух.

Зареєстроване в Панамі Ever Given прямувало з Китаю до портового міста Роттердам у Нідерландах. Судно рухалось на північ через канал до Середземного моря.

Ever Given водотоннажністю 200 тисяч тонн сіло на мілину 23 березня приблизно о 07:40 за місцевим часом (5:40 за Гринвічем).

При довжині 400 м - чотири футбольні поля - Evergreen перегородило шлях десяткам інших суден, які тепер застрягли в обох напрямках.

Пасажирка іншого вантажного судна Maersk Denver, що стоїть безпосередньо біля Ever Given, виклала в Instagram фото, на якому видно гігантське судно, а поруч невеликий екскаватор, що розчищає пісок уздовж берега.

Управління Суецького каналу (SCA) заявило, що працює над зняттям з мілини контейнеровоза з використанням рятувальних та буксирних підрозділів, повідомляє інформаційне агентство AFP.

Керівник SCA, адмірал Усама Рабі також заявив, що вони відкрили стару частину каналу, щоб полегшити рух.

Автор фото, Science Photo Library

Підпис до фото,

Контейнеровоз заходить в Суецький канал в Єгипті, праворуч - місто Суец (архівне фото)

Сал Меркольяно, морський історик з американського штату Північна Кароліна, сказав ВВС, що подібні інциденти трапляються рідко, але можуть мати "величезні наслідки для світової торгівлі".

"Це найбільше судно, яке коли-небудь сідало на мілину в Суецькому каналі, - сказав він. - Якщо вони не зможуть витягнути його ... під час припливу, їм доведеться звільнити його від вантажу".

Операція з переміщення Ever Given може тривати кілька днів, повідомляє Cairo24 news з посиланням на представника управління Суецького каналу.

У 2017 році японський контейнеровоз заблокував канал після того, як сів на мілину через механічні проблеми. Тоді єгипетська влада залучила буксири, і судно зняли з мілини за лічені години.

У 2017 році японський контейнеровоз заблокував канал після того, як сів на мілину через механічні проблеми. Тоді єгипетська влада залучила буксири, і судно зняли з мілини за лічені години.

Суецький канал - один з найважливіших у світі штучних водних шляхів. Він перетинає Суецький перешийок в Єгипті.

Довжина каналу становить 193 км.

У 2015 році уряд Єгипту провів масштабні роботи з підвищення його пропускної здатності. Реалізація проєкту обійшлася Єгипту в 8,2 млрд доларів.

Суецький канал забезпечує 7% світового морського вантажообігу, відіграє ключову роль у постачанні Європи близькосхідною нафтою, а для Єгипту є другим після туризму джерелом валютних надходжень.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!