Уряд дозволив гуляти в парках без масок

Чоловіки грають в шахи в парку Шевченка у Києві

Автор фото, УНІАН

Підпис до фото,

Чоловіки грають в шахи в парку Шевченка у Києві

Уряд визначив конкретний перелік місць, де обов'язково треба носити маски у регіонах "червоної зони". Він не стосується парків і скверів.

Про це йдеться у змінах, які міністерство охорони здоров'я внесло до постанови уряду від 22 березня.

Водночас обов'язково треба носити маски у закладах охорони здоров'я та освіти, підземних переходах, зупинках громадського транспорту та інших територіях загального користування, де неможливо дотримуватися дистанції в один метр, йдеться у повідомленні уряду.

Раніше у постанові йшлося про заборону на "перебування на територіях загального користування" без масок.

За законом про благоустрій, до так званих зон загального користування належать парки, сквери, майдани, дороги, вулиці, пляжі, кладовища.

У поліції обіцяють роз'яснювати людям необхідність одягнути маску, а тих, хто відмовиться це зробити, чекають штрафи від 170 до 17 тисяч гривень.

Автор фото, УНІАН

До "червоної зони" станом на 24 березня належать: місто Київ, Київська, Львівська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Одеська, Сумська та Чернівецька області.

Нові правила повернення з-за кордону

22 березня Кабмін також змінив правила перетину кордону для громадян України та іноземців.

Відтепер іноземці та особи без громадянства при в'їзді в Україну повинні мати при собі негативний ПЛР-тест, зроблений не більш як за 72 години до перетину кордону.

Для громадян України, які перетинають державний кордон, умовою, яка звільняє їх від самоізоляції та обсервації, є також наявність негативного ПЛР-тесту, проведеного не більш як за 48 годин до перетину кордону.

Для багатьох українців, які зараз за кордоном, ці нововведення стали несподіванкою.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!