Стежили, погрожували, залякувати. Кореспондент ВВС покинув Китай після репортажів про уйгурів

John Sudworth in Xinjiang
Підпис до фото,

Під час відрядження у Сіньцзян наприкінці 2020 року Джона Садворта та його команду переслідували і змусили видалити їхні відеозаписи

Кореспондент BBC у Пекіні Джон Садворт покинув Китай і переїхав у Тайвань - після тиску та погроз з боку китайської влади.

За свої репортажі про поводження влади з уйгурами у провінції Сіньцзян він отримав низку нагород. З країни він виїхав сам і забрав із собою сім'ю.

ВВС заявила, що пишається репортерською роботою Садворта. Він залишається кореспондентом ВВС у Китаї, хоч і базуватиметься в іншій країні.

Китай засудив публікації BBC про Сіньцзян.

Підпис до фото,

Китай примушує сотні тисяч нацменшин займатися важкою працею на великих бавовняних плантаціях в провінції Сіньцзян, йшлося у розслідуванні Садворта

Садворт мешкав у Китаї дев'ять років, однак каже, що залишатися там ставало дедалі важче, тому він переїхав на Тайвань.

До аеропорту та в зону реєстрації його та його сім'ю супроводжували поліцейські у цивільному одязі. Його дружина Івонн Мюррей - китайська кореспондентка ірландського суспільного мовника RTE.

Садворт каже, що за ним та його командою стежили, їм погрожували судовими процесами, перешкоджали роботі та залякували, де б вони не намагалися знімати.

Його колеги-репортери все ще перебувають у Пекіні, і він каже, що має намір і далі робити матеріали про Китай з Тайваню.

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Прессекретар міністерства закордонних справ Китаю заявив, що влада не отримувала повідомлення від журналіста про те, що він залишає країну: "Лише останніми днями, коли нам треба було оновити прескарту Садворта, ми дізналися, що Садворт поїхав, не попрощавшись. Після того, як він покинув країну, він жодним чином не повідомив відповідні департаменти і не вказав жодної причини, чому".

У своїй заяві ВВС зазначила: "Репортажі Джона викрили правду, і китайська влада не хотіла, аби про неї довідався світ".

Міжнародної преси, яка робить репортажі з Китаю, стає дедалі менше. Минулого року Китай вигнав, серед інших, кореспондентів New York Times, Washington Post та Wall Street Journal.

А у вересні 2020 року два останні репортери, які працювали в Китаї для австралійських ЗМІ, повернулись додому після п'ятиденного дипломатичного протистояння.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!