МЗС пояснило, чому масово звільнили послів

МЗС пояснило, чому масово звільнили послів

Автор фото, Unian

Українське МЗС пояснило, що масове звільнення послів, про яке стало відомо напередодні, пов'язане із плановою ротацією.

"В українській дипломатичній службі керівники дипустанов працюють в одній країні, як правило, близько п'яти років. Частина зазначених послів перевищила термін роботи за кордоном в кілька разів", - розповів BBC News Україна речник відомства Олег Ніколенко.

Він додав, що хоча призначення нових послів ухвалює президент, робить він це за поданням міністра закордонних справ.

"Така ж процедура була дотримана й у цьому випадку", - каже пан Ніколенко.

Усі звільнені посли залишаться частиною дипломатичної служби.

Напередодні Володимир Зеленський звільнив керівників шести посольств, а також голову Представництва України при Європейському Союзу Миколу Точицького, який за сумісництвом був послом у Бельгії та Люксембурзі.

Також звільнили посла у Нідерландах Всеволода Ченцова і послів у Іраку, Таїланді, Об'єднаних Арабських Еміратах та Саудівській Аравії - Віктора Недопаса, Андрія Бешту, Юрія Полуреза та Вадима Вахрушева відповідно.

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Призначили нового посла - голову Постійного представника України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві. На цій посаді Юрія Клименка замінила Євгенія Філіпенко.

Зі звільнених Зеленським послів майже всі пропрацювали на своїх посадах понад 5 років, зокрема, посол в ОАЕ Юрій Полурез - 10 років, тобто всі вони вже могли очікувати на ротацію. Посол в Іраку Віктор Недопас та посол в Нідерландах Всеволод Ченцов працювали на своїх посадах трохи понад 4 роки.

Ротація є традиційним принципом в українській дипломатії, якого, щоправда, не завжди дотримуються. Наразі є кілька послів, які працюють на своїх посадах понад 5 років.

Водночас в деяких посольствах роками немає послів. Йдеться, наприклад, про посольства в Ірландії, Чорногорії, В'єтнамі, Сенегалі, Анголі, Ефіопії, Аргентині, на Кубі. Абсолютним рекордсменом є посольство в Ефіопії, куди посла не призначали з 2009 року.

Залишаються без послів після минулорічних звільнень посольства у Південній Кореї та Індонезії, немає посла в Китаї після смерті посла Сергія Камишева у лютому цього року. Як повідомив у лютому Офіс президента, у цьому році Володимир Зеленський має намір відвідати Китай, Індонезію та Південну Корею в рамках "азійського турне".

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!