Білорусь розглядає Україну як місток

Білорусь розглядає Україну як місток на Захід
Image caption Білорусь розглядає Україну як місток на Захід

У четвер у Києві з офіційним візитом перебуває президент Білорусі Аляксандр Лукашенко. Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що україно-білоруські взаємини на найвищому рівні за часів Віктора Ющенка були фактично заморожені.

Проте, за словами оглядачів, від переговорів у Києві з Віктором Ющенком, де має йтися про кордони й енергетичну безпеку, навряд чи варто очікувати конкретних кроків.

Якщо за часів правління Леоніда Кучми зустрічі з білоруським лідером були досить частими, то впродовж всієї каденції Віктора Ющенка україно-білоруські взаємини на найвищому рівні були фактично заморожені.

Посол України в Білорусі Ігор Ліховий твердить, що Київ буде підтримувати Білорусь на європейському напрямку, кажучи, що в цьому процесі Україна, яка сама мало інтегрована до Європи, вибудовує і для себе сприятливий шлях.

Міжнародний оглядач Віталій Портніков в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що пан Лукашенка може розглядати Україну як своєрідний місток до співпраці із Заходом .

А пан Ющенко, на думку аналітика, згадав про Лукашенка лише наприкінці завершення свого терміну перебування на посаді президента.

Віталій Портніков висловлює сумнів у тому , що нинішні переговори будуть наповнені конкретикою. Водночас не відкидаючи, що конкретною темою може бути владнання питань кордонів, у чому зацікавлений Київ.

Новини на цю ж тему

Інші сайти ВВС