Президента Сербії оштрафовано

Суд у Белграді змусив президента Сербії Бориса Тадіча та ще двох державних високопосадовців сплатити штраф за те, що вони пили шампанське у приміщенні спортивного стадіону під час святкування перемоги футбольної збірної Сербії над Румунією. Президент Тадіч та сербські високопосадовці заплатять штраф у вартості кожен по майже 600 доларів. Як повідомляє наш балканський кореспондент Борис Варга, справа штрафування президента набула в Сербії широкого розголосу.

Не завжди велике святкування закінчується щасливо. А інколи навіть і для найвищих державних лідерів.

Отож, суд у Белграді оштрафував президента Сербії Бориса Тадіча, міністра спорту Снежану Самарджич Маркович та голову міської ради столиці Белграда Александра Антіча на суму у сорок тисяч сербських динарів, себто майже 600 доларів кожного. Привід у тому, що вони десятого жовтня на стадіоні під час святкування перемоги футбольної збірної Сербії над командою Румунії розпивали шампанське, святкуючи перемогу сербської команди. Приводом була не лише перемога з майже хокейним рахунком 5:0, але й достроковий вихід збірної Сербії на чемпіонат світу з футболу 2010 року, який пройде у південній Африці.

Президент Боріс Тадіч заявив, що він не знав що існує така заборона на розпивання алкогольних напоїв на стадіонах.

Отже, сербський закон, який реґулює поведінку на спортивних стадіонах, забороняє вживання спиртного як на самому стадіоні, так і всередині його приміщень під час матчу та півтори години після його завершення.

Міністр спорту Снежана Самарджич Маркович заявила, що вона взагалі не вживає спиртного і що це був „просто випадок”, в той час як голова міської ради Белграда Александар Антіч, який, сказати б, був третім, перед мас-медіа певним чином „покаявся”.

Перед вироком, представник міського суду Белграда Мілан Марінович, сказав, що у них є досвід у подібних процесах – дарма, що по справі проходять президент, міністр та чільний столичний посадовець.

Image caption Борис Тадіч і шампан

Президент Сербії, міністр спорту та голова міської ради Белграда не вдалися до послуг адвокатів та не скористалися політичною недоторканістю, що деякі оглядачі вважають позитивним політичним кроком, хоча у поганому суспільному контексті – адже все ж у справу замішаний алкоголь – нехай і шампанське, нехай і у незначних обсягах.

І попри те, що під час допиту на суді стало відомо, що Борис Тадіч не був „судимий”, в майбутньому президент Сербії буде змушений берегтися використання спиртного, навіть „одного ковтка шампанського” на стадіонах та інших громадських місцях, бо інакше йому загрожує цілковита заборона відвідування футбольних матчів – навіть тих, що їх футбольна збірна Сербії має зіграти на чемпіонаті світу наступного року.