Мороз у світі: вражені Європа та США

сніг
Image caption Такі обсяги снігу не бачені вже кілька десятиліть у Європі

Незвичайні навіть для цієї пори року морози спричинили смерть десятків людей по всій Європі.

Так, у Польщі кількість жертв зросла з початку грудня до 72 осіб.

За повідомленнями кореспондентів, лише за останні вихідні в країні від переохолодження померли 42 особи, більшість з яких бездомні та люди, що перебували під впливом алкоголю.

За даними польської влади, центри для утримання бездомних у Польщі переповнені.

Експерти зазначають, що частина бездомних споживає алкоголь для зігрівання організму, який насправді призводить до швидшого його переохолодження.

Євротунель не витримує навантаження

Тим часом, тунель для автомобілів під Ламаншем було закрито, коли компанія «Євротунель», що оперує цим транспортним сполученням повідомила, що тут досягнуто критичної точки наповнення.

Це сталося у той же час, коли інша компанія, що займається сполученням Британії з європейським континентом, залізнична «Євростар», зайнялася поламаними потягами, у результаті чого десятки тисяч людей застрягли у різних містах, не здатні добратися до своїх пунктів призначення.

Image caption На залізничних вокзалах пасажири Євростар чекають рейсів, які невідомо коли поновляться

Євростар каже, що «безпрецедентно» холодна зима у Франції спричинила до поламки поїздів і тому компанія змушені провадити тести, аби пересвідчитися у безпечності сполучень.

Минулої п’ятниці кілька потягів Євростар застрягли у тунелі під Ламаншем.

США накриті снігопадами

Снігопади і холодна погода вразили північний схід Сполучених Штатів, де у минулі вихідні у Вашингтоні випало незвичайні 60 см снігу.

Одна з найсильніших завірюх за кілька десятиріч поширилася на понад 10 штатів.

Image caption У Вашингтоні багато хто радів незвичайному снігові

У пов’язаних з випадінням снігу інцидентах загинуло 6 людей.

У Вашингтона, повідомили урядові представники, державні установи та вокзали працювали, як звичайно, проте у Філадельфії, школи було закрито, через те, що вулиці лишалися вкритими товстим шаром снігу.

Багато штатів зазнали порушень у постачанні тепла та електрики.

У Нью-Йорку снігу випало порівняно менше, ніж в інших регіонах, і три головні аеропорти міста запрацювали знову, після того, як 1200 рейсів було скасовано протягом вихідних.