Ахмадінеджад заперечив тестування бомби

президент Ірану
Image caption Президент Ахмадінеджад не виправдовувався, а тримався майже войовниче

Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад заявив, що документ, який буцімто свідчить про те, що Тегеран готується до проведення випробовування ядерної бомби, є американською підробкою.

Промовляючи у записаному минулої п’ятниці інтерв’ю з Ей-Бі-Сі Ньюз, пан Ахмадінеджад сказав, повідомлення, яке з’явилося у газеті Таймс «принципово» не відповідає дійсності.

Водночас, президент Ахмадінеджад заявив, що Іран не відмовиться від розвитку ядерної енергетики навіть під загрозою санкцій.

Пан Ахмадінеджад сказав, що «це сфабрикована купа паперів, яку постійно продукує і поширює американський уряд,це принципово неправдиві підробки».

Рідкісне інтерв’ю

Президент Ахмадінеджад виступав з натиском і навіть войовничо.

На запитання про погіршення міжнародної позиції Ірану та можливі санкції, іранський лідер відповів, що він готовий до конфронтації.

За його словами Іран не шукає протистояння, але й не піддається тиску.

На запитання про свободу демонстрацій у Ірані, президент відповів, що у його країні такої свободи більше як у Сполучених Штатах Америки.

Сам факт інтерв’ю президента Ірану американському каналу став рідкісною нагодою дати пряму відповідь американським журналістам. Але самі відповіді засвідчили, що офіційний Тегеран не збирається займати більш примирливу позицію.