Газпром каже, що в України немає грошей на газ

Голова Газпрому Алексєй Міллер та російський прем'єр Владімір Путін
Image caption Голова Газпрому Алексєй Міллер та російський прем'єр Владімір Путін обоє в минулому робили заяви щодо неспроможності України платити

Газпром знову заявляє, що Україна може не розрахуватися за газ

Голова правління Газпрому Алексєй Міллер занепокоєний тим, що Україна може не розрахуватися за імпортований газ за грудень. "Ми бачимо і чуємо, що Україна переживає дуже серйозні проблеми з оплатою поставок російського газу за грудень", - сказав він в інтерв’ю російському телеканалу "Вести 24".

Пан Міллер стурбований тим, що на початку грудня Україна значно збільшила обсяги закачки газу, а згодом різко скоротила. На думку Міллера, це може свідчити про те, Україні нічим платити.

У зв’язку з новорічними святами термін оплати за газ перенесли з 7 на 11 січня.

За оцінками фахівців, Україна має заплатити близько мільярда доларів.

Очікувалося, що гроші можуть надійти від МВФ, але фонд відмовив Україні в транші до виборів. Водночас уряд просить Міжнародний валютний фонд дозволити використати кошти із золотовалютних резервів Нацбанку, зокрема, на оплату російського газу.

Тим часом президент Віктор Ющенко заявив, що він не вірить у те, що уряд може розрахуватися за газ.

"Те, що стосується 11 числа - Україна розрахується, але прем'єр-міністр не розрахується", - заявив президент в ефірі каналу Інтер.

Після того, як Росія у перші дні 2006 року припинила газопостачання в Україну, про можливість нової "газової війни" говорять кожної зими.

Між тим, за повідомленням агентства Ройтерс, Росія призупинила експорт своєї нафти через українські порти. Експерти кажуть, що ці дії й заяви Росії нагадують новорічні події в попередні роки, коли через газові суперечки з Україною та іншими країнами російський газ не доходив до європейських споживачів.