ЦВК скаржиться на брак грошей

цвк

Центральна виборча комісія каже, що фінансування виборчої кампанії на цей рік ще не почалося.

За минулий, 2009 рік, кажуть представники ЦВК, кампанію було профінансовано на 80%.

Про це повідомив член Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський у понеділок.

"На сьогоднішній день ситуація з фінансуванням виборів не змінилася абсолютно, тому що ще не почалося фінансування витрат, необхідних для підготовки виборів у 2010 році", - зазначив він.

Він нагадав, що на кінець 2009 року витрати на підготовку виборів були профінансовані приблизно на 80% від необхідного об'єму. Зокрема, було повністю профінансовано друкування виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації, а також послуги ЗМІ.

Водночас, залишилися недофінансованими витрати на оплату праці членів виборчих комісій. Охендовський підкреслив, що це сталося з вини самих виборчих комісій, оскільки вони не забезпечили своєчасну оплату цих витрат.

Він також повідомив, що ЦВК у вівторок може розглянути кошторис витрат з підготовки і організації виборів президента України на 2010 рік, після чого передасть його в Міністерство фінансів і Держказначейство.

Водночас, він нагадав, що державні установи почнуть працювати лише після свят. Тому ці документи ЦВК передасть після завершення свят. При цьому він висловив сподівання, що Мінфін і Держказначейство ефективно і швидко відреагують на пропозицію ЦВК.