Останнє поновлення: Четвер, 7 січень, 2010 p., 08:44 GMT 10:44 за Києвом

Багато християн святкують Різдво

Різдво у Православній церкві

В Україні християни разом із низкою інших християнських конфесій світу святкують у четвер Різдво.

7 січня, за Юліанським календарем, Різдво святкують усі 3 православні церкви України і Українська греко-католицька церква.

У цей день Різдвяні свята настають також для Російської православної церкви, для православних цекрвов Сербії, Грузії, стародавніх монастирів на горі Афон у Греції і для єрусалимської церкви. За старим стилем святкують Різдво також католики східного обряду, окремі групи протестантів і коптська церква у Єгипті.

Водночас частина православних церков - зокрема, в Греції, Румунії, Болгарії - перейшли на Григоріанський календар і вже відзначили Різдво 25 грудня одночасно із західним світом.

Близький Схід

Головні урочистості Різдвяної ночі проходять у храмі Різдва Христового у Віфлеємі, але цьогоріч вони були затьмарені палестинсько-ізраїльським конфліктом. На знак протесту проти політики церковної верхівки, яка продає чи здає в оренду ізраїльтянам землю на західному березі Йордану, християни-палестинці бойкотували святкування Різдва.

Щонайменше 100 людей з плакатами "Свята земля не продається" вийшли на демонстрацію протесту у Віфлеємі перед початком Різдвяних свят.

Представники Грецької православної церкви, до якої належать приблизно 100 тисяч палестинців, відмовилися коментувати цю проблему перед святами.

А на півдні Єгипту шестеро християн Коптської церкви загинули на Святвечір, коли після відправи натовп вірних обстріляли з рухомого авта. Серед 10 поранених є мусульмани.

Напад стався в місті Надж Гаммаді, що в 60 кілометрах від найбільшого міста південного Єгипту Луксора. Єгипетські християни-копти складають 10% населення Єгипту.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS