Регіони: останній день Помаранчевої влади

віктор янукович
Image caption Віктор Янукович, за словами російських експертів, взяв "добрий старт"

На зустрічі з політиками, журналістами і дипломатами кандидат у президенти Віктор Янукович заявив, що готовий вести переговори про підтримку своєї кандидатури у другому турі іншими кандатами після офіційного підрахунку голосів.

Пан Янукович, за його ж словами, спокійно поставився до результатів екзит-полів, адже деякі засвідчили мінімальний розрив між лідером опозиції і прем'єром Юлією Тимошенко. Хоча інші давали набагато переконливішу перемогу пану Януковичу.

Ще до урочистого прибуття на зустріч пана Януковича у виступах регіоналів лунав пафос переможців, а про другий тур 7 лютого вони говорили, як про доконаний факт. Переможний настрій висвітлювало кілька десятків телекамер. Сюди прибули, окрім політиків, також артисти і спортсмени.

Сам Віктор Янукович зайшов до зали під оплески здебільшого своїх прибічників, спустившись зробленими під мармур сходами, які вели з фойє 5-зіркового готелю "Інтерконтиненталь".

Лідер опозиції традиційно заявив про прагнення змінити життя людей на краще, а торкнувшись подальших планів між першим і другим туром, враховуючи, що Сергій Тігіпко посідає третє місце, сказав, що вестиме переговори з іншими кандидатами після офіціційного підрахунку голосів. "Щодо переговорів стосовно об'єднання - це справа майбутнього. У будівництві країни знайдеться місце для кожного. Процес обговорення майбутніх програм, навколо яких ми будемо об'єднуватися, розпочнеться одразу після другого туру", - заявив пан Янукович.

Віктор Янукович також каже, що питання відставки прем'єра Юлії Тимошенко стане предметом обговорення на фракції, а в разі його перемоги - через переформатування коаліції. Ще раніше пан Янукович заявляв про можливість дострокових виборів до Верховної Ради 30 травня.

Партія регіонів також пояснила, що поставила намети у Києві, щоб не допустити фальсифікації результатів виборів.

А голова Київської організації Партії регіонів Василь Горбаль сказав Бі-Бі-Сі, що регіонали зможуть відстояти результати виборів, зокрема, вивіши людей на вулиці.

"Ми готуємося також до можливості вивести людей, або просто провести переговори щодо недопущення тих чи інших дій. Ми готові реагувати на будь-які дії".

Віктор Янукович також скритикуав прибуття грузинських спостерігачів до Донецька, підтвердив необхідність запровадження російської мови, як другої державної, а відповідаючи на запитання, чи підтримує він організацію живого ланцюгу єднання українців 21 січня, пан Янукович сказав: "Я радий буду, якщо мене запросять в цей ланцюг".

Ганна Герман із Партії регіонів, сказала, що 17 січня стало останнім днем Помаранчевої влади, бо всі її представники, за її словами, набрали менше голосів за кандидата її партії.

Водночас, Партія регіонів також нарікає на численні порушення у ході голосування і готова судитися, якщо результати будуть не на її користь.

Російський політтехнолог Гліб Павловський в інтерв’ю інформагентствам сказав, що Віктор Янукович взяв «добрий старт», але йому треба не припуститися помилок у підготовці до ІІ туру.