Україну чекає нова хвиля епідемії грипу

грип
Image caption Грип буде, але не такий суворий

В Україні очікують чергову хвилю грипу, однак цього разу прогнозують менші масштаби епідемії. Якщо в Україні говорять про ризик повернення грипу, то у Страсбурзі в Парламентській Асамблеї Ради Європи відбулись слухання щодо того, чи свого часу загроза пандемії каліфорнійського грипу не була перебільшена представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Чи повертається грип і що від нього чекати?

У метро Києва зараз хіба що службовий персонал носить спеціальні пов’язки на обличчі. У розпал епідемії грипу таким чином від вірусу рятувалось чимало пасажирів.

Наслідки епідемії в Україні через офіційну статистику виглядають сумними. Понад тисячу чоловік померли, а з початку епідемії від грипу та застуди захворіли майже чотири з половиною мільйони.

На боротьбу з грипом уряд виділяв мільярд гривень, який навіть почали називати “грипозним”. Насправді, як каже заступник завідувача секретаріату парламентського комітету з питань охорони здоров’я Олег Виноградов, виділили 680 мільйонів. Але не всі кошти були використані.

Image caption Грип викликав чи не паніку в Україні

Представник комітету також підтвердив, що вакцина для щеплення від каліфорнійського грипу ще проходить тестування. За словами Олега Виноградова, хвилі грипу в Україні припинять поширення після того, як населення перехворіє і з’явиться так званий популяційний імунітет.

Забезпеченість медикаментами та обладнанням, за оцінкою Виноградова, непогана. Однак, залишається проблема визначення так званого каліфорнійського грипу.

Олег Виноградов: Тут організовано справу було не дуже добре. Бо деякі області до сих пір не можуть диференціювати ці грипи, а фахівці деяких областей проходили курси навчання.”

Пандемія свинячого грипу наробила галасу не тільки в Україні. В світі досі лунають звинувачення на адресу Всесвітньої організації охорони здоров’я стосовно того, що оцінки пандемії могли бути перебільшені на користь фармацевтичних компаній. В соціальному комітеті Парламентської асамблеї Ради Європи, як передав зі Страсбурга кореспондент Української служби Бі-Бі-Сі Сергій Воропаєв, провели слухання з цього приводу.

Image caption Епідемія грипу вразила багато країн

Сергій Воропаєв: Представник Всесвітньої організації охорони здоров’я сказав, що пандемія ще не завершена і що він не бачить ніяких впливів фармацевтичних компаній на ухвалення рішень про оголошення пандемії. А один з депутатів після нинішніх слухань сказав, що він ще менше став довіряти ВООЗ.”

В Україні зараз епідеміологічний поріг захворюваності на грип перевищено в чотирьох областях - Дніпропетровській, Луганській, Полтавській та Сумській. Головний державний санітарний лікар Сумської області В’ячеслав Псарьов вважає, що в прикордонній з Росією області є свої особливості поширення грипу.

Псарьов: “Спочатку ми були в останніх рядах. А потім, у зв’язку з тим, що наша область є північною, тут є групи мігрантів, які заносять цей грип. Нині ми добилися, що наша область перебуває за епідемпорогом.”