Хамід Карзай обіцяє дати бій корупції

Хамід Карзай
Image caption Президент Афганістану обіцяє дати бій корупції

Президент Хамід Карзай сказав на конференції з майбутнього Афганістану, що боротьба з корупцією буде в центрі уваги під час його другого терміну перебування при владі.

Під час саміту в Лондоні за участи 70 держав він також закликав докласти більше зусиль для уникнення жертв серед цивільних.

За його словами, афганський уряд повинен шукати порозуміння з бунтівниками, не пов'язаними з Аль-Кайдою та іншими екстремістськими організаціями.

Він каже, що деяким бійцям Талібану треба допомогти реінтегруватися у суспільство.

Пан Карзай також повідомив, що навесні відбудеться мирна конференція, в якій Саудівська Аравія має відіграти ключову роль.

Ще до початку конференції, президент Карзай сказав, що іноземна допомога, можливо, буде потрібна Афганістану на найближчі півтора десятиліття.

"Поворотний момент" у долі Афганістану

Британський прем'єр-міністр Ґордон Браун заявив, що середина наступного року має бути крайнім терміном у досягненні радикальних змін на краще у боротьбі з бунтівниками в Афганістані.

Промовляючи на саміті, він сказав, що наближається вирішальний час, і що ця конференція є початком перехідного процесу.

Міністри закордонних справ 70 країн, як очікується, під час цього одноденного саміту повинні надати нового поштовху процесу державного будівництва в Афганістані.

Британський прем'єр пообіцяв підтримку зміцненню афганських сил безпеки, а також планам реформувати афганську поліцію.

Якщо плани здійсняться, то, за словами пана Брауна, кількість афганських службовців безпеки зросте до 300000 до жовтня

2011 року, себто їхня присутність буде набагато більшою за коаліційні війська.

Як повернути бойовиків до мирного життя?

Господарі конференції - то Британія, ООН та Афганський уряд.

Країни-спонсори, як очікується, повинні запровадити спеціальний фонд, який сприятиме поверненню бійців Талібану до афганського суспільства.

Проте Гордон Браун сказав Бі-Бі-Сі, що будь-які спроби повернення бунтівників до мирного життя можуть спрацювати лише в тому випадку, якщо афганські армія та поліція будуть достатньо міцними для того, щоб перебрати контроль над ситуацією з безпеки у міжнародних сил.

Плани пана Карзая щодо реінтеграції бойовиків здобули принципову підтримку учасників саміту, проте західні країни хочуть почути більше подробиць щодо його стратегії. Пропонований фонд допоможе рядовим бійцям Талібану повернутися до мирного життя, пропонуючи їм роботу, гроші та захист.

Реакція Талібану була така: жодні переговори неможливі, поки іноземні війська не залишили країну.

Боротьба з корупцією

Пан Карзай оприлюднив план з шести пунктів щодо розбудови майбутнього країни.

У своєму зверненні він зазначив, що афганський народ глибоко вдячний міжнародній спільноті за підтримку, і ніколи не забуде, яких жертв це коштувало.

Боротьба з корупцією та поліпшення управління є головними пунктами цього плану.

Згідно з останнім дослідженням ООН, чимало пересічних афганців вважають корупцію найбільшою проблемою країни.

Це також віддавна непокоїть західні країни, які підтримують Афганістан.

Одна з найважливіших пропозицій пана Карзая у цій сфері - то створення незалежної комісії експертів з боротьби з корупцією з цілого світу.