Х.Клінтон: до НАТО – не примусово

хілларі клінтон
Image caption Державний секретар передбачає, що не всім хочеться вступати до НАТО

Державний секретар США Хілларі Клінтон заявила, що Україну ніхто не примушує вступати до Північно-Атлантичного альянсу, і що це питання повністю залежить від рішення українського народу.

Пані Клінтон промовляла в інтерв’ю американській радіостанції «Голос Америки».

Журналіст «ГА» Девід Голаст поставив пані Клінтон кілька запитань щодо України і Росії, а також інших країн пост-радянського простору та Афганістану.

Хілларі Клінтон раніше заявила, що президентські вибори в Україні, незалежно від їхнього результату, є частиною процесу, який наближає її до Європи.

Журналіст «Голосу Америки» поставив запитання, чи буде це так, навіть якщо новий президент України буде протистояти членству України в НАТО.

Державний секретар відповіла, що це рішення, яке має робити «народ країни».

«Нікого не примушують вступати до НАТО. Тільки якщо країна хоче вступити, але, якщо є відповідна зміна у політичному керівництві, і українські люди вирішать, що, на цьому етапі, вони не прагнуть дістати членства в НАТО, це їхній вибір.»

Хілларі Клінтон також прокоментувала ситуацію в Росії і те, що багато людей називає браком громадянських свобод.

«Це велика країна з неймовірною історією та дуже розумним населенням, добре освіченим. Росії треба проробити багато роботи, і президент Медвєдєв це усвідомлює.»

«Я вважаю, що у довшому терміні Росія сама більше зацікавлена у відкритості до внутрішньої критики, а також у тому, аби працювати на благо більш відкритого ринку.»

Політичні оглядачі відзначають, що з приходом до влади президента Обами пріоритети зовнішньої політики Білого дому істотно змінилися, і є спрямованими на відновлення позитивного іміджу США у світі, тоді як у Східній Європі практикується курс замирення і стабілізації взаємин з Росією.