Казахи протестують проти оренди Китаєм

акція протесту в Казахстані
Image caption Казахи кажуть, що відчувають загрозу з боку Китаю

Кілька сот людей зібралося у місті Алмати в Казахстані, аби висловити протест проти того, що вони називають китайською експансією.

Протестам передували пропозиції казахського керівництва здати в оренду китайцям земельні угіддя.

Казахстан має спільний східний кордон з Китаєм.

Попри те, що Казахстан – одна з найбільших країн світу, її населення налічує всього 16 мільйонів людей. Китай – один з провідних інвесторів у Казахстані.

Тримаючи в руках гасла з написами: «Казахська земля не продається!» від 500 до 1000 людей зібралися в одному з парків Алмати.

Звертаючись до аудиторії, що зібралася під гігантською статуєю Леніна, організатори акції протесту закликали уряд не втілювати в життя цей план.

Акції протесту передували слова президента Назарбаєва, який у грудні сказав, що Китай зацікавлений в тому, аби винайняти у Казахстану мільйон гектарів сільськогосподарських угідь.

Але ці зауваження спричинили хвилю протесту.

Масові акції, як правило, заборонені у Казахстані.

Цей мітинг був санкціонований властями, але на ньому були присутні правоохоронці у великій кількості.

Генеральна прокуратура Казахстану попередила, що експлуатація питання оренди земель для того, аби роздувати етнічну напруженість буде каратися.

Китай – провідний інвестор в Казахстані, країні, багатій на нафту на інші природні ресурси.

Минулого року Китай дав Казахстану позику в 10 мільярдів доларів в обмін на акції в одній з найбільших нафтових компаній Казахстану.