КВУ: атмосфера складна і конфліктна

Комітет виборців України, чиї представники перебувають на багатьох виборчих дільницях, де завершується голосування у другому турі президентських виборів, констатують складну і конфліктну атмосферу між представниками кандидатів у президенти України.

Голова КВУ Олександр Черненко заявив, що, за спостереженнями, найбільшою відмінністю у другому турі у порівнянні із першим є масове підвезення виборців до дільниць на комунальному і приватному транспорті і одночасна агітація за кандидатів у президенти. Найбільше таких випадків зафіксовано у південних та східних областях України, однак, як сказав Олександр Черненко, такі методи застосовують штаби обох кандидатів.

"Найбільша проблема - використання транспорту для підвезення людей. Для цього використовуються як комунальні, так і приватні перевізники і навіть автомобілі швидкої допомоги", - сказав Олександр Черненко. Водночас, Олександр Черненко наголосив, що використання транспорту для допомоги виборцям не є порушенням законодавства. Порушення можуть бути визнані лише тоді, коли разом із перевезенням людей проводитиметься агітація. Однак, каже він, таку агітацію ще треба буде довести.

Також у Комітеті виборців кажуть, що також потребує аналізу інформація про те, чи не включалися люди, привезені на виборчі дільниці, до виборчих списків у день голосування і наскільки такі випадки були масовими. Штаб Юлії Тимошенко заявив, що має намір оскаржити результати виборів на деяких дільницях у Донецькій області.

Водночас, одна із лідерів Партії регіонів Ганна Герман заявила, що штаб Юлії Тимошенко хоче втілити процедуру «так званого третього туру». Депутат твердить, що їм відомо про інструкції, які ніби-то штаб Тимошенко розіслав у регіони про те, щоб домагатися визнання результатів голосування та протоколи дільничних комісій недійсними. «Вона наперед хоче дискредитувати результати виборів, наперед зневажити підрахунок голосів», - заявила Ганна Герман.