Янукович очолив боротьбу з корупцією та з бідністю

віктор янукович
Image caption Віктор Янукович планує боротися з корупцією

Віктор Янукович створив Національний антикорупційний комітет і став його головою. Відповідний указ розміщено на офіційному сайті президента України.

Національний антикорупційний комітет створено, як сказано в указі, з метою „кардинального поліпшення ситуації у сфері боротьби з корупцією в Україні, забезпечення узгодженості дій правоохоронних органів у цій сфері, здійснення реальних кроків для повернення довіри громадян до влади”.

Однак, опоненти Віктора Януковича, передусім, із блоку Юлії Тимошенко скритикували рішення президента, оскільки вважають, що очолювати антикорупційний комітет мала б незалежна від влади особа.

На антикорупційний комітет покладено обов’язок аналізувати стан корупції в Україні та заходи, що вживаються для запобігання та протидії їй, готувати пропозиції про спрощення дозвільних та інших процедур щодо ведення малого і середнього бізнесу. Комітет також пропонуватиме зміни до законодавства та координуватиме діяльність правоохоронних органів у сфері боротьби із корупцією.

Хто увійде до комітету

Протягом двох тижнів має бути затверджено персональний склад комітету за участю не лише керівників правоохоронних, державних органів, представників профільних комітетів парламенту, а й громадських організацій, провідних учених та інших фахівців.

Іншим своїм указом Віктор Янукович схвалив заходи, спрямовані на подолання бідності. Він назвав їх головним пріоритетом у діяльності нової влади.

Серед заходів, що їх передбачено в указі, - безумовне виконання Кабінетом Міністрів закону «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати». Цей закон був ухвалений минулого року і підписаний президентом Ющенком, однак уряд Юлії Тимошенко заявляв про нереалістичність закладених у ньому показників, які б потребували значних додаткових бюджетних коштів.

Бідності - також бій

У тримісячний строк має бути підготовлена загальнодержавна програма подолання та запобігання бідності в Україні на 2010 – 2015 роки.

Віктор Янукович обіцяє, що ця програма передбачатиме, зокрема, реформування систем оплати праці, соціального захисту, пенсійного страхування, надання медичної допомоги, медичного обслуговування. Окрім того, у програмі буде передбачено надання молоді, насамперед випускникам вищих навчальних закладів, першого робочого місця, розширення можливостей для працевлаштування людей з особливими потребами, зайнятість людей похилого віку.

Переважна більшість заходів, які декларує президент Янукович, потребуватиме ухвалення нових законів або внесення радикальних змін в чинне законодавство. Як кажуть експерти, відсутність сталої більшості у Верховній Раді, а також загроза дострокових парламентських виборів може відтермінувати на невизначений час наміри Віктора Януковича.