Медвєдєв: газові пропозиції Києва розглянуть

Янукович вже зустрічався цього місяця з Медвєдєвим - 5 квітня
Image caption Янукович вже зустрічався цього місяця з Медвєдєвим - 5 квітня

Російський президент Дмітрій Медвєдєв заявив, що Росія готова обговорити нові пропозиції Києва щодо ціни на газ.

Пан Медвєдєв таким чином відреагував на заяву президента Януковича, що він наразі не отримав відповіді від президента Росії щодо ціни на газ.

Президенти промовляли після двосторонньої зустрічі, яка відбулась у Вашингтоні на саміті з питань ядерної безпеки.

Пан Медвєдєв відзначив, що газове питання є надзвичайно важливим для України, не уточнюючи деталей.

Цими вихідними російський прем'єр Владімір Путін заявив після короткої зустрічі з українським прем'єром Азаровим у Москві, що Україна зробила низку «цікавих» пропозицій у газовій сфері.

Водночас, за словами пана Путіна, пропозиції, деталі яких не подаються, вимагають опрацювання. Російський прем'єр сказав, що Москва «повинна подумати і зважити» українські пропозиції, бо вони «непрості».

У свою чергу пан Азаров висловив упевненість, що рішення газової проблеми буде знайдено за кілька найближчих днів.

Напередодні Микола Азаров заявив, що хоче добиватися зниження ціни на російський газ.

Бюджет проти газу

Тим часом український уряд відклав розгляд проекту бюджету на нинішній рік до остаточного з'ясування ціни на російський газ.

Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов сказав, що Кабмін на якихось умовах хотів би домовитися з Москвою про іншу ціну за газ. Хоча опозиція підозрює, що це означатме здачу національних інтересів. Заступник голови бюджетного комітету, регіонал Володимир Макєєнко твердить, що нині такі переговори з російською стороною проводяться, вчергове закинувши попередньому уряду Юлії Тимошенко розвал економіки. А голова фракції БЮТ Іван Кириленко назвав абсурдним пов'язувати бюджет з ціною за газ, звинувативши уряд Азарова у невиконанні своїх зобов"язань.