Авіалінії вимагають перегляду заборони

Європейські аеропорти та авіалінії закликають переглянути доцільність закриття повітряного простору через вулканічний попіл з Ісландії.
Одна з асоціацій повітряної індустрії ACI Europe, каже, що її члени погоджуються, що безпека - це пріоритет, але вони сумніваються, чи була потреба такого масштабного обмеження польотів.
На четвертий поспіль день проблем з авіаперевезеннями у Європі через вулканічний попіл в Ісладії багато країн подовжили заборону.
Деякі авіалінії, які щодня втрачають мільйони доларів, вирішили провести перевірки, наскільки дійсно небезпечною є ситуація.
Голландські авіалінії KLM та німецький перевізник Lufthansa провели тест-польоти і жоден з літаків не зазнав значних пошкоджень.
Керівник KLM Пітер Хартман сказав, що у разі, якщо повна перевірка встановить, що літаки залишились неушкодженими, авіакомпанія може попросити дозвіл відновити польоти.
Італія та Британія також мають намір провести тест-польоти.
У неділю тисячі польотів у Європі знову скасовані.
Тим часомуУкраїнський міжнародний аеропорт "Бориспіль", після того, як його закрили у суботу, у неділю вранці знову відкрили. Як повідомили в українському міністерстві транспорту, всі повітряні зони України відкриті і аеропорти працюють у штатному режимі. Втім польоти в країни, чий повітряний простір залишається закритим, не здійснюються.
Хаос в авіасполученнях для сотень тисяч пасажирів виник у середу, коли ісландський вулкан Ейяф’ялайокул почав друге впродовж місяця виверження.
Геолог з Університету Ісландії Тумі Ґудмундсон каже, що активність вулкана зросла, спричинивши підняття хмари вулканічного попелу в повітря на висоту 8,5 км.
Вулканічний попіл, однак, не становить серйозної загрози для здоров’я людей.
Друге цього місяця виверження вулкану почалося у середу, надсилаючи хмари диму на висоту 11 кілометрів в атмосферу.
Британські органи, які контролюють авіаперевезення, назвали закриття безпрецедентним.
Експерти застерігають, що мікроскопічні частки каміння, скла та піску, які містяться в попелі, можуть застрягнути в авіаційному двигуні.