Янукович у ПАРЄ: геноциду українців не було

Віктор Янукович в ПАРЄ.
Image caption Президент Янукович та президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Мевлют Чавушоглу.

Віктор Янукович вперше у якості президента виступив на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи у французькому Страсбурзі.

Спілкуючись з журналістами, пан Янукович вів мову про європейськість України та про її перспективи у Європейському Союзі. Головними завданнями на найближчий час він назвав створення зони вільної торгівлі з ЄС, встановлення безвізового режиму та укладення угоди про асоціацію з Євросоюзом.

В середині 2011 року Україна має перебрати почергове головування в ПАРЄ.

Президент ПАРЄ Мевлют Чавушоглу сказав, що вірить в обіцянки нового українського президента впроваджувати реформи.

Голодомор

У Страсбурзі Віктор Янукович знову підтвердив, що не згоден з політикою свого попередника на президентській посаді щодо Голодомору і сказав, що не вважає події 30-х років геноцидом українського народу.

Верховна Рада України 2006 року офіційно визнала Голодомор геноцидом, але партія пана Януковича і тоді не голосувала за це рішення, хоч і опинилася того разу у меншості.

У середу ПАРЄ розглядатиме свою доповідь про голод у 30 роках у різних регіонах Радянського Союзу. Як передає наш кореспондент, у тій доповіді Голодомор в Україні названо частиною голоду в СРСР.

Україні там також віддано належне за зусилля у вшануванні багатомільйонних жертв Голодомору.

Але українські делегати від партій, що називають себе національно-демократичними, закликають не лише засудити комуністичну владу СРСР за штучний голод, але й визнати, що в Україні той голод мав масштаби та інші характеристики геноциду.

Президент Янукович формулює свої оцінки Голодомору ближче до того, як на ті події дивиться влада у Москві.

Голова комітету держдуми Росії з міжнародних питань Константін Косачов висловив сподівання, що президент Янукович скаже, що масовий голод 30х років був спільною трагедією всіх народів колишнього СРСР, а не лише українців.

Росія висловила сподівання, що ПАРЄ не підтримує ініціативу української делегації щодо визнання голодомору геноцидом українського народу.

Раніше партія Наша Україна сказала, що російська сторона вдається до тиску на депутатів ПАРЄ напередодні доповіді щодо голодомору і закликала її визнати голодомор геноцидом українського народу.