Янукович у Мінську може стати ''посередником''

Лукашенко і Медвєдєв у Крмілі, грудень 2009 року
Image caption Стосунки Мінська і Москви останнім часом погіршилися

Президент Янукович у четвер здійснює візит до Білорусі, де він у Мінську зустчається з президентом Лукашенком.

Це - перший візит нового президента України до сусідньої держави, звідки походять коріння пана Януковича.

Президент Лукашенко заявив під час зустрічі з паном Януковичем, що потрібно розробити "дорожну карту".

Як каже кореспондент УС Бі-Бі-Сі у Мінську Валерій Боянівський, білоруська сторона готувала програму візиту до останнього дня і передбачалося, що візит буде дводенним, але а тепер, програму мають скоротити.

У складі української делегації також міністр закордонних справ Грищенко, міністр енергетики Бойко та інші посадовці.

За повідомленнями, під час переговорів у Мінську, зокрема, йтиметься про умови транзиту венесуельської нафти через територію України.

Перша партія нафти з Венесуели – 80 тисяч тонн – вже прибула до одеського порту і далі буде постачатися потягами до НПЗ в Гомельській області Білорусі транзитом через усю Україну.

Image caption Білорусь намагається диверсифікувати постачання нафти після проблем з Росією

За словами нашого кореспондента, енергетичні питання зараз найбільш важливі для Мінська у зв’язку з тим, що умови постачання російських енергоносіїв до Білорусі погіршилися, як погіршилися і відносини між Москвою та Мінськом взагалі у той час як взаємини Києва та Москви суттєво покращилися.

У Білорусі, за словами нашого кореспондента, лунають думки, що Віктор Янукович може стати посередником у непростому діалозі Мінська з Москвою.

За словами оглядачів, пан Лукашенко спробує знайти в особі пана Януковича партнера, бо ж у двох лідерів збігаються багато політичних й ідеологічних пріоритетів, а особисті стосунки вважаються непоганими ще з часів першого прем’єрства Януковича.

Мінский політолог Аляксандр Класковський зауважує, що логіка подій підштовхує тепер Мінськ до транзитного альянсу з Києвом, але, зауважує, що зручний час для цього втрачено, що робити це треба було за часів Ющенка, у якого були напружені взаємини з Москвою, бо нове керівництво України на це не піде.

Наш кореспондент каже, що пан Янукович навряд чи відвідає село Януки Докшицького району Вітебської області, звідки походять його предки, але додає, що там місцева влада про всяк випадок цими днями навела порядок, почистила дороги і пофарбувала паркани.

Новини на цю ж тему