МЗС не звинувачує росіян у затопленні судна

У Миколаєві російський корабель перекинув буксир «Бузький». Капітан порту вважає, що це провина лоцмана.

Image caption Корабель Чорноморського флоту РФ "Ямал"

Надзвичайна подія сталася напередодні. Великий десантний корабель Чорноморського флоту Росії "Ямал", який прибув до Миколаєва для участі у святкуванні Дня Перемоги, перекинув український буксир "Бузький". Це сталося у фарватері Дніпро-Бузького лиману. Екіпаж буксиру після аварії зміг врятуватися.

В українському міністерстві закордонних справ заявили, що поки немає підстав покладати відповідальність на російських моряків за затоплення українського судна. Директор інформаційного департаменту МЗС сказав агентству "Інтерфакс-Україна", що це "технологічна аварія".

Водночас, ЗМІ цитують капітана Миколаївського порту Сергія Рябчикова, який вважає, що у пригоді винен лоцман державного підприємства "Дельта-лоцман". Бо, за його словами, капітан буксира повідомляв, що його заливає водою, проте лоцман не реагував на попередження. Через це корабель "Бузький" спочатку занурився носом у воду і почав перевертатися.

Власником буксиру є Миколаївський порт, а орендує його приватна компанія.

Російський "Ямал" разом з великим десантним кораблем українського ВМФ "Костянтин Ольшанський" братимуть участь у святкуванні 65-річчя Перемоги.

В Одесу для участі в параді на морський вокзал також прибув десантний корабель Чорноморського флоту Росії "Цезар Куніков".