Джарти ''виправив'' цитату про Севастополь

Василь  Джарти

Прем'єр-міністр Криму Василь Джарти заперечив, що він, начебто, назвав Севастополь не українським містом. У повідомленні його прес-служби йдеться, що "трапилася прикра помилка і журналіст втратив частинку "не", цитуючи інтерв'ю.

На запитання Бі-Бі-Сі, чому спростування з'явилося тільки сьогодні, у прес-службі пана Джарти розповіли, що помилку побачили напередодні, але лише зранку підготували повідомлення для преси.

Напередодні агенція "РИА Новости" опублікувала інтерв'ю кримського прем'єра, де пан Джарти заявив, що Росія продовжуватиме допомагати населенню Криму та Севастополя і, нібито, додав, що "не можна сказати, що Севастополь – це українське місто".

За повідомленнями агентства, він сказав це, відповідаючи на запитання, як відобразиться на півострові рішення продовжити термін базування Чорноморського флоту РФ в Севастополі на 25 років.

У тому ж інтерв'ю прем’єр-міністр Криму сказав, що здавна Севастополь називали "російським містом, містом російської слави" і, що треба "пишатися" тим, що там перебуває російський Чорноморський флот.

Опозиція: це підства для карної справи

Image caption Мітинг з прапорами Росії у Севастополі

Ще до появи спростування заява пана Джарти викликала різку реакцію опозиції. Депутат НУНС Іван Стойко назвав це зазіханням на територіальну цілісність України і "прямою підставою" для порушення кримінальної справи.

Пан Стойко навіть заявив, що хоче направити депутатське звернення до Генеральної прокуратури України та до голови Служби безпеки з вимогою порушити справу за статтею 110 Кримінального кодексу України.

А напередодні ввечері заступник голови Верховної Ради Микола Томенко сказав, що чекає "адекватної" реакції на заяву кримського прем’єр-міністра. За його словами, прореагувати має і президент України, і правоохоронні органи.

Тоді ж, ще до спростування прес-служби кримського прем'єра, пан Томенко назвав заяви Василя Джарти прямим порушення статті 2 Конституції України, в якій йдеться про недоторканність і цілісність України в межах існуючих кордонів. Пан Томенко також припустив, що вже найближчим часом російськими містами можуть оголосити Макіївку чи Донецьк.

21 квітня в Харкові президенти України і Росії Янукович та Медвєдєв домовилися про продовження перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі на 25 років.

Минулого тижня цю угоду ратифікували Верховна Рада України та Державна Дума Росії. Це викликало гостру критику української опозиції, а голосування в Києві супроводжувалося активними протестами депутатів із жбурлянням яєць і димових шашок.