За що у Києві єврея вбили?

Image caption Віце-президент Конгресу національних громад України Йосип Зісельс стверджує, що поки що вбивство вважається чисто кримінальним

Конгрес національних громад України, до складу якого входять єврейські організації, заперечує антисемітські мотиви вбивства єврея у Києві.

Двадцятип'ятирічного громадянина Ізраїлю Ар'є-Лейб Місєнзова вбили у Києві в середині квітня.

Як заявив Бі-Бі-Сі Йосип Зісельс, виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України, у нього поки немає підстав вважати злочин скоєним на ґрунті національної ненависті:

"Версія поки що єдина - це чисто кримінальний злочин. Місєнзов вже більше як рік не вчиться у релігійному учбовому закладі. Як нас запевнили у Генпрокуратурі, СБУ, МВС, ніяких ознак ідеологічного злочину немає".

Антисемітизм чи чисто кримінальний злочин?

Також він додав, що місця злочину він не бачив, тому не знає, чи були насправді ідеологічні ознаки злочину.

Водночас, В'ячеслав Ліхачов з Конгресу національних громад України, який з'ясовує подробиці скоєного злочину, підтвердив Бі-Бі-Сі версію про відсутність ідеологічних причин щодо скоєного вбивства:

"Зараз немає ніяких підстав вважати, що злочин мав ідеологічний характер. Покійний репатріювався до Ізраїлю минулого року, але повернувся. Навчався в ієшиві доволі давно, займався у Києві бізнесом, не виглядав у Києві антропологічно, він не носив ніякого одягу, який би свідчив, що він релігійний єврей. У нього не було ні бороди, ні пейсів, ні шляпи, тобто нічого такого, що могло б його ототожнювати як єврея."

Image caption Ізраїльський парламент виніс питання національної нетерпимості в Україні на екстренне засідання

"Це чисто кримінальне вбивство, оскільки джерелом інформації для ЗМІ, яка потім розповсюдилася, була релігійна організація, і там просто була використана неперевірена інформація".

Офіційні власті про побутову версію

Володимир Поліщук, речник МВС у Києві прокоментував Бі-Бі-Сі інформацію про вбивство громадянина Ізраїлю. Він розповідає, що причиною вбивства міг бути конфлікт із представником нетрадиційної сексуальної орієнтації :

"13 квітня було вбивство. Скажімо, чоловік нетрадиційної, за неперевіреними даними, орієнтації познайомився з цією людиною (Ар'є-Лейб Місєнзов, Бі-Бі-Сі), після певного конфлікту, він його вбив у себе вдома. Карному розушуку Києва вдалося затримати вбивцю, який вже пояснив, і це підтвердила медична експертиза, що його було вбито 13 числа. Жодного прояву ксенофобії, антисемітизму в цієї людини, за даними слідства, немає".

Днями в їзраїльських та українських ЗМі поширилася інформація про вбивство на ґрунті антисемітизму 25-річного громадянина Ізраїлю Ар'є-Лейб Місєнзова у Києві.

За однією з версій, поширеній у пресі, молодого чоловіка викрали на одній з вулиць Києва, а потім вбили і закопали в одному з київських парків.

Преса повідомляє, що головний рабин України Моше Асман у зв'язку із цим перервав свій візит до Ізраїлю і повернувся, щоб допомогти сім'ї із похованням.

Як повідомив кореспондент Бі-Бі-Сі в Ізраїлі Дмитро Каневський, депутати Кнесету скликають екстренне засідання з обговорення проблеми національної нетерпимості в Україні.