Ізраїльтянина вбито без антисемітизму

Конгрес національних громад України, до складу якого входять єврейські організації, заперечує антисемітські мотиви вбивства єврея у Києві.

Image caption Національні громади спростовують антисемітизм

Двадцятип'ятирічного громадянина Ізраїлю Ар'є-Лейб Місєнзова було вбито у Києві в середині квітня.

Як заявив Бі-Бі-Сі, Йосип Зісельс, виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України, у нього поки немає підстав вважати злочин скоєним на ґрунті національної ненависті:

"Версія поки що єдина - це чисто кримінальний злочин. Місєнзов вже більше як рік не вчиться в релігійному учбовому закладі. Як нас запевнили у Генпрокуратурі, СБУ, МВС ніяких ознак ідеологічного злочину немає".

Також він додав, що місця злочину він не бачив, тому не знає чи були насправді ідеологічні ознаки злочину.

Водночас, В'ячеслав Ліхачов з Конгресу національних громад України, який з'ясовує подробиці скоєного злочину, підтвердив Бі-Бі-Сі версію про відсутність ідеологічних причин щодо скоєного вбивства:

"Зараз немає ніяких підстав вважати, що злочин мав ідеологічний характер. покійний репатріювався до Ізраїлю минулого року, але повернувся. Навчався в ієшиві доволі давно, займався у Києві бізнесом, не виглядав у Києві антропологічно, він не носив ніякого одягу, який би свідчив, що він релігійний єврей. У нього не було ні бороди, ні пейсів, ні шляпи, тобто нічого такого, що могло б його ототожнювати як єврея. Це чисто кримінальне вбивство, оскільки джерелом інформації для ЗМІ, яка потім розповсюдилася, була релігійна організація, і там просто була використана неперевірена інформація".

Володимир Поліщук, речник МВС у м. Києві прокоментував Бі-Бі-Сі інформацію про вбивство громадянина Ізраїлю. Він розповідає, що причиною вбивства міг бути конфлікт з представником нетрадиційної сексуальної орієнтації :

"13 квітня було вбивство. Скажімо, чоловік нетрадиційної, за неперевіреними даними, орієнтації познайомився з цією людиною (Ар'є-Лейб Місєнзов Бі-Бі-Сі), після певного конфлікту, він його вбив у себе вдома. Карному розушуку Києва вдалося затримати вбивцю, який вже пояснив, і це підтвердила медична експертиза, що його було вбито 13 числа. Жодного прояву ксенофобії, антисемітизму в цієї людини, за даними слідства, немає".

Днями в їзраїльських та українських ЗМі поширилася інформація про вбивство на ґрунті антисемітизму 25-річного громадянина Ізраїлю Ар'є-Лейб Місєнзова у Києві.

За однією з версій, поширеній в пресі, молодого чоловіка викрали на одній з вулиць Києва, а потім вбили і поховали в одному з київських парків.

Преса повідомляє, що головний рабин України Моше Асман у зв'язку з цим, перервав свій візит до Ізраїлю і повернувся щоб надати допомогу сім'ї для поховання.