Опозиція створила Комітет захисту України

Щербак, Павличко
Image caption Комітет порятунку ініціювали представники інтелігенції

Лідери майже десяти опозиційних партій підписали у Києві установчий акт про створення Комітету захисту України. Серед підписантів – кілька парламентських і позапарламентських партій.

У зібранні, зокрема, взяли участь лідер БЮТ Юлія Тимошенко і лідер Народного Руху Борис Тарасюк.

Ваша думка: Навіщо Комітет захисту України?

На зібранні була також присутня одна з чільних предстаників Нашої України, однак партія не підписала документ. Віра Ульянченко сказала, що Наша Україна буде вирішувати щодо своєї участі у комітеті.

Документ підписали представники найбільшої опозиційної партії ВО Батьківщина, Народного руху України та ще кількох парламентських партій: Європейської партії України, Української соціал-демократичної партії, Партії захисників Вітчизни, партії "Реформи і порядок", "Народної самооборони".

До акту також долучилися позапарламентські об'єднання: ВО "Свобода" та Українська партія.

Лідери Конгресу українських націоналістів та Української народної партії повідомили, що мають намір завтра підписати установчий акт.

Представники партій УРП "Собор", "Наша Україна" та "Українська платформа" мають намір ухвалити рішення про входження до складу Комітету захисту України після засідання активу цих політичних сил.

ВГО Громадянська позиція Анатолія Гриценко також не підписала документ. Лідер об'єднання сказав про необхідність участі в комітеті усіх лідерів опозиції.

Image caption Юлія Тимошенко закликала до єдності

Віктор Ющенко і Арсеній Яценюк, яких запрошували, не прийшли на засідання.

М. Басараб: зібрати опозицію важко

Організатори вважають завданнями Народного комітету захисту України "захист суверенітету та територіальної цілісності України та захист основоположних свобод і гідності громадян".

Зібрання пройшло у будинку Спілки письменників. Координатором Комітету затвердили українського поета Дмитра Павличка.

"Організаційною основою роботи Комітету є його всеукраїнський характер, участь громадян, представництв політичних партій та громадських організацій, координація їх дій як у центрі, так і на місцях", - сказав Дмитро Павличко.

Ініціатором свторення Комітету були представники української інтелігенції, які на початку травня провели засідання оргкомітету та закликали лідерів опозиційних політичних партій до об'єднання.

Організатори повідомляли, що запрошували на установчі збори колишніх кандидатів у президенти Віктора Ющенка та Арсенія Яценюка, однак ті не прийшли на засідання.

11 травня Комітет планує провести у Києві акції протесту проти підписання угод, які може підписати 17 травня український президент Віктор Янукович під час зустрічі з російським президентом Дмітрієм Медведєвим.

Опозиція вважає, що вони можуть суперечити національним інтересам України.