Захисники не втрималися в харківському лісі

Невідомі у вівторок витіснили екологів та громадських активістів з парку ім. Горького в Харкові. Протистояння тривало близько двох тижнів.

Image caption В парку буде дорога

Очевидці розповідають, що о 4.30 ранку на ділянку, призначену під вирубку дерев, прийшли приблизно 50 невідомих людей. Стверджують, що вони з комунального підприємства "Муніципальна охорона", яке міська рада утворила наприкінці минулого року.

Бійка в лісі Захисники дерев намагалися їх стримати і не дати спилювати дерева. Почалася бійка. Євген Котляр розповідає, що коли почався штурм табору, він сидів на дереві:"В ту мить, коли почали рубати, я бовтався між двома деревами. Намагався зрозуміти – куди мені бігти, що робити. Це нонсенс: мене насправді намагалися вбити."

За свідченнями екологів, начальник харківської міліції, Олександр Бараннік, вимагав, щоби захисники лісу звільнили майданчик, і не намагався зупинити силові дії. Згодом міліціонери затримали кількох екологів. Раніше харківська міліція коментувала, що акція в парку є протизаконною, бо активісти перешкоджають будівлельним роботам, які відбуваються згідно з дозвільними документами.

Коли табір харків'ян, які виступають проти будівництва дороги у парку імені Горького, було ліквідовано, активісти вирушили на пікет до будинку харківської облради. Там міліція затримала кількох учасників акції протесту.

Лише дорога, чи забудова?

Захисники лісу виступають не тільки проти знищення дерев та будівництва дороги крізь парк імені Горького. Вони припускають: вздовж дороги, напевно, з’являть ще об’єкти. Екологічні активісти наголошують: це – рекреаційна зелена зона, де будівництво заборонено. Їхні звинувачення спростовує Геннадій Кернес, виконувач обов’язків Харківського міського голови: "Я офіційно підтверджую: п’яте скликання міськради на території парку Горького не виділяло земельних ділянок під будівництво, під котеджі. Що стосується Лісопарку – було виділено десять соток землі під антену Укртелекому. Все інше – розмови для дискредитації влади."

Хоча рішення про виділення землі під забудову у міською радою все ж є. Вони доступні на офіційному сайті мерії.