Туреччина поховала загиблих з "флотилії миру"

Похорон турецьких активістів з флотилії миру
Image caption Тіла дев’ятьох осіб, які загинули під час рейд, також доставлено до Стамбула.

У Туреччині поховали дев'ятьох активістів, які загинули під час рейду ізраїльських командос на судна з гуманітарною допомогою, які прямували до сектора Газа.

Труни, обгорнуті турецькими та паластинськими прапорами було доставлено до мечеті Фатіх у Стамбулі.

Юрби людей зібралися біля мечеті отоманської ери, аби справити панахиду по загиблих.

Похорон відбувся у традиційно ісламському районі міста на тлі вируючих емоцій.

Голова гуманітарної групи, яка організувала флотилію до Гази, Бюлент Їлдірім, заявив, що місце перебування деяких активістів все ще невідоме.

Він закликав до докладного розслідування.

Тим часом, лікарі в Анкарі, куди було доставлено деяких більш серйозно поранених, кажуть, що мають справу з пацієнтами із вогнепальними пораненнями.

Вони кажуть, що три особи перебувають в реанімаіції.

Труни з тілами загиблих турків було доставлено турецькими літаками з Ізраїля до Стамбула разом із сотнями активістів з флотилії миру, зупиненої ізраїльським спецназом у узбережжя Гази.

На активістів чекала гостинна зустріч в аеропорту на чолі з віце-прем’єром Туреччини Бюлентом Аринджем.

Раніше прем’єр Ізраїля, Беньямін Нетаньяху, заявив, що Ізраїль "не мав вибору», як вдатися до штурму флотилії у понеділок.

Image caption Генсек ООН Бан Кі-мун зажадав, аби Ізраїль негайно зняв блокаду сектора Гази.

З тим, як активісти звинуватили ізраїльські сили у жорстокості, базована у Женеві Рада ООН з прав людини проголосувала за проведення незалежного міжнародного розслідування нападу.

Генсек ООН Бан Кі-мун також зажадав, аби Ізраїль негайно зняв блокаду сектора Гази, назвавши її "контр-продуктивною, неприйнятною та неправильною".

Тим часом, увагу міжнародної спільноти звернуто до наступного судна, який рухається Середземномор’ям у намаганні спробувати прорвати блокаду Гази.

Судно «Rachel Corrie», на борту якого знаходиться близько 11 осіб, включно із лауреаткою Нобелівської премії миру, Мейрід Корріган Магуаер, мало бути входити до складу основної флотилії, але затрималося у порту через технічні проблеми.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Газі повідомляє, що судно може прибути до регіону вже у суботу. Ізраїль заявив, що не дозволить судну пришвартуватися у Газі.