Янукович запросив пресу додому, але не повіз

Президент Віктор Янукович
Image caption Їдемо до Межигір'я вже зараз!

На прес-конференції з нагоди 100 днів президентства Віктор Янукович пообіцяв журналістам розслідувати факти цензури в українських засобах масової інформації, якщо ті повідомлять йому конкретні випадки.

"Якщо вони є, я хотів би їх побачити. Буде відповідне доручення відповідним органам і вони будуть обов'язково розслідувані", - сказав президент на прес-конференції у відповідь на запитання журналістів із руху «Стоп цензурі», які об‘єдналися після оприлюднення репортерами "1+1", СТБ та інших ЗМІ фактів тиску на них.

Фото: 100 днів Януковича

Аби продемонструвати свою належність до того руху, журналісти вбралися на зустріч з Януковичем у спеціальні футболки із логотипом «Стоп цензурі».

Напередодні багато хто очікував, що їх у тому вбранні не пустять на прес-конференцію президента. Однак відповідь Януковича свідчила, що про футболки йому сповістили заздалегідь. На запитання про цензуру президент фактично відповів словесною заготовкою, виголошеною напередодні заступником його адміністрації Ганною Герман.

"Те, що ви стоїте зараз у цій футболці, те, що ви запрошуєте мене бути разом з вами, це вже говорить про те, що ми з вами однодумці. На вас ніхто не тисне і не будуть тиснути. Я хотів би з вами співпрацювати і разом шукати шляхи викорінення утисків свободи слова".

Тимошенко: Ми - за крок до авторитаризму

За кілька хвилин перед цим у своєму вступному слові на прес-конференції з приводу 100 днів президентства, Янукович вдався до метафори, розповідаючи про його бачення місця свободи слова в Україні:

«…влада буде будувати сам дім, у якому будуть вікна, а вікна - це свобода слова та інформації. Тому я бажаю, щоб ці вікна завжди були чистими і прозорими. Щоб ми бачили через ці вікна весь світ, і нас також бачив весь світ", - сказав Янукович. І за кілька хвилин несподівано для всіх присутніх продемонстрував свою відкритість для преси. "Збирайтеся, їдемо зараз!" - так президент відповів на питання журналіста інтернет-видання Українська правда, який раніше написав багато викривальних матеріалів про те, як Янукович став власником державної дачі Межигір‘я. Раніше Українська правда довго напрошувалася в гості до президентського маєтку, розташованого, за її інформацією, не на одній сотні гектарів, однак запрошення журналіст отримав тоді, коли, схоже, менше за все сподівався.

Однак президентська рішучість далі слів так і не пішла - журналістів до Межигір‘я не повезли. Про скасування поїздки їм повідомила заступниця голови президентської адміністрації Ганна Герман:

Image caption Міліція блокує протестувальників

"Я не зможу сьогодні це для вас зробити, на жаль. Я пораджусь з президентом, і ми виберемо час, коли в нього буде більше часу. Це насправді був експромт. Але на такий експромт треба мати... не знаю... бути геніальним менеджером і організатором. Я таким не є", - сказала Ганна Герман, додавши, що у президента дуже щільний робочий графік.

Прес-конференція Януковича до 100 днів його президентства відбувалась в Українському домі. Так само, як і напередодні біля палацу Україна, близько 200 бійців міліцейських спецпідрозділів Беркут та Титан заблокували невеликий гурт мітигнувальників від опозиції, не підпустивши до Українського дому.

Відтак, вигуки протестувальників "Ганьба" та "Брехня" до президента явно не долетіли. Тим більше, що між Януковичем та опозиційною купкою було близько тисячі президентських прихильників, яким ніхто не заважав стати біля будівлі, де відбувалась його прес-конференція.

Як пояснив сам Янукович, міліція, блокуючи опозицію, насправді не утискає її, а лише дбає про її безпеку.

Розбороняти представників протилежних політичних сил – то, на думку президента, - одна з головних функцій міліції:

"З'ясовувати політичні суперечки радикальним шляхом ми не повинні. Я вважаю, що міліція повинна завжди забезпечувати громадський порядок. Це те, що заважає більшості людей проживати спокійно в тому чи іншому регіоні. Ми знаємо, що є сили, які хочуть будувати на цьому свою політику, зображати із себе героїв або скривджених. Міліція реагує тільки на протиправні дії, і упевнений, що вона не реагує на кольори політичної сили", - сказав Янукович і запевнив, що не допустить радикалізації політичної ситуації.

Посилені заходи безпеки довкола місць його перебування у Києві упродовж останніх двох днів президент пояснив інформацією про загрозу його життю.

"Я вам скажу: я особисто нічого не боюсь і я завжди йшов до людей, завжди був відкритий. Але так як мене повідомляють органи державної охорони, ті загрози, які існують сьогодні, вони зобов'язані на них реагувати. Я їх відмінити не можу. Хоча мені вони неприємні. Є серйозні задокументовані факти, серйозні...Є застереження, на яке Управління державної охорони має реагувати", – сказав Янукович.

Новини на цю ж тему