Останнє поновлення: П'ятниця, 4 червень, 2010 p., 12:41 GMT 15:41 за Києвом

Янукович пояснив про міліцію і запросив у гості

Протест молодіжного руху Спротив

Протест молодіжного руху Спротив

Протест молодіжного руху Спротив

Збільшити зображення

Президент Янукович заперечив, що міліція блокувала учасників опозиційних акцій протесту.

Промовляючи під час підсумкової прес-конференції з нагоди 100 днів на посаді, президент Янукович сказав, що міліція не повинна допускати з'ясування політичних суперечок силовими методами.

Президент сказав, що міліції нічого іншого не залишається, як розділяти політичні сили, щоб не було зіткнень, бо «є політичні сили, які хочуть будувати свою політику на популізмі, зображати із себе героїв або скривджених».

Я впевнений у тому, що вона не реагує ні на які політичні кольори тієї або іншої політичної сили.

В. Янукович про дії міліції

Як сказав президент, міліціонери - теж люди й, можливо, іноді реагують і різко, але звинувачувати всіх не можна:

«Звинувачувати міліціонерів... Вони теж страждають. За цей рік понад 30 різних радикальних маніфестацій було, в яких постраждали працівники міліції.»

Янукович біля Українського дому

Президента посилено охороняють через "загрози"

Водночас міліція вчергове не пропустила учасників протесту опозиції до Українському Дому, де промовляв Віктор Янукович. Демонстранти влаштували ходу центром Києва.

У четвер мітинг на підтримку президента Януковича у Києві відбувся без перешкод, тоді як Клацнути опозиційну акцію міліція розігнала.

З інших питань пан Янукович дав зрозуміти, що Україна не визнає незалежності Абхазії і Південної Осетії, хоча й відмовився відповісти однозначно.

Пан Янукович відкинув закиди про цензуру в українських ЗМІ, про що твердять журналісти, але пообіцяв розслідування.

Він також пояснив, що посилена його охорона пояснюється «загрозами, на які треба реагувати», про які йому «доповідають».

Пан Янукович також запросив журналістів до своєї резиденції Межигір’я. Проте, згодом заступниця голови Адміністрації президента пані Герман повідомила, що поїздка в Межигір'я переноситься через брак автобусів, але "обов'язкого відбудеться".

Тимошенко: повертається радянщина

Одна з лідерів опозиції Юлія Тимошенко, промовляючи на прес-конференції, яку транслював, зокрема, 5-тий Канал, назвала обіцянки пана Януковича, які він виголосив напередодні, «пустими паперами, які насправді досить суттєво розбігаються з тим, що Янукович реально робить».

Пані Тимошенко застерегла, що в Україні розбудовується система авторитарної влади і звинуватила владу у цензурі на телебаченні.

Вона також назвала "трагедією демократії" скасування місцевих виборів у травні і заявила про потребу вдосконалення пропорційної системи виборів з відкритими списками, висловившись проти змішаної системи виборів, яку, за її словами, планує запровадити пан Янукович.


Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS