Суперечка на I Національному про скорочення

Відеокамера
Image caption Заступник пана Бенкендорфа не підтверджує інформацію про скорочення

На Першому Національному телеканалі спалахнула суперечка між працівниками та керівництвом з приводу скорочень понад 5% працівників. Керівники кажуть про потребу перебудови державного телеканалу.

У прес-службі Національної телекомпанії спростовують інформацію про скорочення "більше 800 людей", про яке раніше заявила профспілка працівників культури НТКУ. Натомість підтвердили, що з 1 липня скоротять 93 людини.

Із відповідним зверненням генеральний директор НТКУ пан Бенкендорф звернувся ще 11 червня.

Заступник генерального директора НТКУ Валід Арфуш в інтерв'ю Бі-Бі-Сі також не підтвердив інформацію про скорочення "більше 800 людей".

Минулого тижня члени профспілки працівників культури НТКУ ухвалили звернення до президента Януковича, у якому висловили протест проти масового скорочення співробітників телекомпанії та висловили недовіру генеральному директору НТКУ Єгору Бенкендорфу.

Але вже через день з’явився відкритий лист співробітників НТКУ, де вони розкритикували звернення своїх колег і висловили підтримку пану Бенкендорфу.

Профспілка: з 1 липня звільнять 800 людей

У зверненні до президента Януковича співробітники НТКУ критикують роботу нинішнього менеджменту телекомпанії.

"Стиль новопризначеного менеджменту – відверте ігнорування законів, небажання будувати діалог з профспілками та цинічне розходження між словами і справами", - йдеться у зверненні.

У документі зазначено, що більше 800 співробітників отримали повідомлення про скорочення їхніх посад і про звільнення з 1 липня. Серед них, згідно з даними, наведеними у зверненні, є діти війни, афганці, чорнобильці, самотні матері та чоловіки, які утримують родину з малолітніми дітьми.

Також у профспілці заявляють, що станом на 16 червня не отримали жодного офіційного документу з обґрунтуванням скорочень.

Автори документи звернулися до президента Януковича з проханням призначити керівників, здатних "у руслі закону та творчої атмосфери зберегти і зміцнити Перший Національний телеканал".

Співробітники НТКУ: канал переобтяжений людьми

Незабаром після звернення профспілки з’явився відкритий лист співробітників НТКУ, де висловлюється протилежна позиція.

Його автори, навпаки, висловлюють довіру нинішньому керівництву, зокрема і пану Бенкендорфу, та підтримують зміни, ініційовані новими менеджерами.

У документі зазначено, що нині НТКУ не може виконувати поставлені перед нею задачі, оскільки "канал переобтяжений надмірною кількістю працівників і низькорейтингових програм". Тому необхідно провести структурну перебудову.

Водночас у листі наголошено, що "кістяк колективу НТКУ збережено – творчим і технічним працівникам запропоновано нові ідеї та проекти".

Автори листа заявляють, що здивовані діяльністю профспілки, яка, замість об’єднувати колектив, розколює його.

Коментуючи звернення профспілки, генеральний директор НТКУ Бенкендорф сказав, що не реагуватиме на рішення про висловлення недовіри.

Загалом у Національній телекомпанії України працює 1780 працівників.

Тим часом, незабаром новий керівник з’явиться у Національної радіокомпанії України. Її президента Віктора Набруска звільнили у зв’язку із закінченням контракту, а виконувачем обов’язків призначений перший віце-президент Анатолій Табаченко.

Перший Національний телеканал та канали Національного радіо в останні роки скаржилися на брак фінансування і значно програвали конкурентам - комерційним телеканалам та радіостанціям.