Віктор Янукович хоче до Криму

Президент закликав усіх чиновників відпочивати на Чорноморському узбережжі і таким чином розвивати його інфраструктуру.

Image caption Кримські пляжі не надто популярні серед тих, хто може собі дозволити відпочинок за кордоном.

Крим як зона відпочинку

Віктор Янукович звернувся до прем'єр-міністра Миколи Азарова та голови Верховної Ради Володимира Литвина із пропопозицієї створити програму розвитку Криму, як зони відпочинку.

"Чому не створюється система туристичної галузі? Чому в такому занепаді житлово-комунальне господарство? Ми що з вами не їздимо за кордон? Не бачимо як розвиваються курорти? Як розвиваються узбережжя? Чому ми так ставимося до цієї перлини?", - заявив Віктор Янукович.

На думку президента, якщо нічого не зміниться, то в Крим стане "соромно їздити".

"Не випадково більшість чиновників їдуть відпочивати не в Крим, а за кордон. А треба в Крим їхати відпочивати, шановні колеги. І вкладати в Крим", - вважає український президент.

Заступник голови адміністрації президента Ганна Герман в інтерв'ю Бі-Бі-Сі сказала, що, ймовірніше за все цього літа президент відпочиватиме у Криму: "Я знаю, що президент збирається на тиждень-півтора до Криму на відпочинок. Можливо, в одній з державних резиденцій."

Відпочинок перших осіб

За часів прем’єрства, Віктор Янукович часто відпочивав зі своєю родиною у Криму на дачі поблизу Ялти. Будинок належить близькому другу президента, однак українська преса стверджує, що насправді садиба належить пану Януковичу але оформлена на іншу людину.

У 2007-му році увагу української преси привернула інша поїздка Віктора Януковича, який тоді був прем'єр-міністром, на Алтай. Повідомляли, що пан Янукович проходив курс профілактичного лікування у одному із санаторіїв у Чемальскому районі Алтайської республіки. Він робив прогулянки в гори й відновлював сили засобами нетрадиційної медицини.

Image caption Віктор Янукович на Алтаї проходив курс профілактичного лікування

Колишній президент України Віктор Ющенко ніколи не приховував, що його найлюбленіше місце відпочинку – Карпати. Навіть після президентських перегонів 2010 року пан Ющенко поїхав у гори.

"Я вам скажу, що відпочинок придумали недурні люди. Я добре відпочив, був в Карпатах - там, де мені подобається більше за все", - заявив після відпочинку лідер "Нашої України" журналістам.

За часів свого президентства Віктор Ющенко активно промотував відпочинок у Карпатах і навіть запрошував туди своїх іноземних колег. Зокрема, грузинського президента Міхаїла Саакашвілі та його сім’ю.

Image caption Віктор Ющенко запрошував на відпочинок Михайла Саакашвілі

Однією з останніх зарубіжних поїздок президента Януковича до Греції журналісти напівжартома назвали "туристичною". Український президент, також 40 осіб, які його супроводжували, зустрівся зі своїм грецьким колегою Каролосом Папульясом, а також поїхав на гору Афон. У адміністрації президента спростовували припущення, що такий візит не можна вважати державною справою.