Буковина: надзвичайна ситуація через повінь

Руйнівна повінь на Буковині 2008 року (фото з архіву)
Image caption Руйнівна повінь на Буковині 2008 року (фото з архіву)

На Буковині через повінь оголосили надзвичайну ситуацію регіонального рівня. Про це заявив міністр надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич, який відвідав той регіон.

Як повідомляють, з небезпечних прирічкових ділянок евакуювати сотні мешканців сіл. Затопило найбільший в Україні Калинівський ринок.

Загалом у Чернівецькій області внаслідок сильних опадів, за даними МНС, підтоплено 65 населених пунктів.

Підтоплено понад 500 будинків, майже 100 криниць, пошкоджено 57 кілометрів шляхів і 13 мостів.

За словами кореспондентки УС Бі-Бі-Сі у Чернівцях Оксани Денисюк, у середу за годину вода підіймалася приблизно на 3 метри.

Наша кореспондентка каже, що в Чернівцях дощ припинився, але по області дощі продовжуються і є дуже велика загроза, що підтопленим буде Путильський район, який знаходиться у горах. Адже станом на вчора після дуже сильних опадів найбільше страждали низинні райони Буковини. Зокрема, це Кіцманський, а також Новоселицький.

Оксана Денисюк, яка побувала в районах, що постраждали від повеней, каже, що в Новоселиць кому районі річка Прут розлилася вшир приблизно на 150 метрів.

І таким чином, із Новоселиці неможливо було дістатися до іншого районного центру Герца, в якому знаходиться контрольний пункт пропуску із Румунії. А отже, з Новоселиці неможливо було дістатися до Румунії, а потрібно було їхати в об’їзд, знову повертатися до Чернівців.

Image caption Повінь у сусідньому Закарпатті на початку червня

У Вижницькому районі, як розповіла наша кореспондентка, місцева річка Глибинок, яку діти могли переходити в брід, піднявся на 10 метрів.

Оксана Денисюк каже, що влада вже проводить паралелі з катастрофічною повінню 2008 року.

Зокрема, перший заступник голови Чернівецької адміністрації вчора говорив про такі цифри, що якщо у 2008 році вода підіймалася в середньому на 5-6 метрів, то зараз прогнозують 7-10. А на 10 метрів піднявся рівень води у річці Глибичок.

Водночас зараз важко говорити, що буде далі, тому що у Івано-Франківській області опади припинились і так само припинились і в Чернівцях. Тобто, є сподівання, що вода більше підніматися не буде. Але якщо дощі підуть далі, то експерти й влада не виключають, що повінь 2010 року буде набагато масштабніша, ніж 2 роки тому.