Медведько ще у відпустці, чи вже у відставці?

Image caption Чи повернеться Олександр Медведько у крісло генпрокурора?

Голова Генеральної прокуратури Олександр Медведько пішов у відпустку.

Обов’язки керівника ГПУ виконує його перший заступник, колишній прокурор Донецької області Віктор Пшонка, який вже підписав накази про призначення 23-х прокурорів.

Оглядачі пов'язують такий крок Олександра Медведька зі скандалом навколо журналістського розслідування щодо прокурора Львівської області Олексія Баганця.

Нещодавно львівська газета «Експрес» опублікувала результати свого журналістського розслідування, згідно з якими прокурор нібито користується дуже дорогим авто із спецномерами для задоволення особистих потреб.

За словами самого Медведька, Баганець вважає цю публікацію втручанням у його особисте життя, і звернувся із цього приводу до генерального прокурора.

Олександр Медведько, якого громадські організації та журналісти неодноразово визнавали «ворогом преси», пообіцяв перевірити звернення, а також з’ясувати, про яке авто ідеться.

Термін перебування пана Медведька на посаді невдовзі закінчується.

Українська преса з посиланням на неназвані джерела у Генпрокуратурі та Партії Регіонів пише, що нинішнього голову ГПУ на другий термін нібито не залишать.

У коментарі Бі-Бі-Сі представник фракції Партії Регіонів у парламенті Вадим Колесніченко сказав, що поки це лише чутки.

«Чуток багато. У першу чергу їх розповсюджують претенденти на посаду, яка може стати вакантною. Тому на це не слід зважати,» - сказав пан Колесніченко, зауваживши, що питання про кандидатуру генерального прокурора належить до компетенції президента, і ніяких обговорень на цю тему поки не було.

Одним із можливих претендентів на цю посаду пресса називають Геннадія Васильєва.

Він уже був генеральним прокурором у 2003-2004 роках, а наразі працює заступником голови адміністрації президента і курує діяльність правоохоронних органів.

Втім до того часу, як Олександр Медведько повернеться із відпустки, на канікули піде парламент, який має затверджувати голову ГПУ.

А тому це питання відтерміновується щонайменше на осінь.