Азаров звільнив чиновників через повінь

Руйнівна повінь на Буковині 2008 року (фото з архіву)
Image caption Руйнівна повінь на Буковині 2008 року (фото з архіву)

Прем'єр-міністр Микола Азаров звільнив з посад начальника Чернівецького обласного управління меліорації і водного господарства та голову контрольно-ревізійного управління у Чернівецькій області після того, як скритикував місцеву владу за "бездіяльність" у боротьбі з повенями.

Пан Азаров, який у суботу відвідав Буковину, яка потерпає від наслідків повені, звинуватив місцеву владу у "безпрецедентному випадку бездіяльності і безвідповідальності."

За його словами, понад 1,5 мільярди гривень, виділених області після руйнівної повені 2008 року, «зникли практично без користі для людей».

Прем'єр доручив провести розслідування.

Також Микола Азаров доручив голові Чернівецької облдержадміністрації Михайлу Папієву дати оцінку всім керівникам районів, обласних управлінь, причетних до створення критичної ситуації.

"Жоден з 55 мостів не побудований і не зданий в експлуатацію, в тому числі й ті, що я відвідав. І, звичайно, всі, хто причетні до цього, повинні за це відповідати," - заявив прем'єр.

За його словами, уряд має розробити комплексну державну програму з попередження руйнівних наслідків стихійних лих.

У Чернівецькій області, де в пік повені на ріці Прут та її притоках було підтоплено 65 населених пунктів, станом на ранок суботи залишаються частково підтопленими 45 населених пунктів.

Тим часом, в Одеській області загони Міністерства з надзвичайних ситуацій готуються до евакуації людей через різке підвищення рівня води в Дунаї.

В обласному управлінні МНС очікують підтоплення причалів Ренійського морського торгового порту і території Ізмаїльського рибзаводу.