Новий прем'єр Чехії їздить на Шкоді Фабія

Чехія має нового прем’єра. Президент Вацлав Клаус 28 червня призначив на цю посаду лідера Громадянсько демократичної партії Петра Нечаса (45) і доручив йому сформувати уряд.

Image caption Перше, що зробив новоспечений прем’єр, – заборонив себе охороняти й відмовився від службового автомобіля.

Перше, що зробив новоспечений прем’єр, – заборонив себе охороняти й відмовився від службового автомобіля. Їздить власною дешевою Шкодою Фабією, за взірцем французьких політиків, які шанують вітчизняну автомобільну марку. Хоча й дехто саркастично зазначає, що його авто все одно німецьке, бо спадає під концерн Volkswagen.

Як сказав Петр Нечас журналістам, яких заскочив після аудієнції з Клаусом тим, що не приїхав на Празький град урядовою Audi, як усі його попередники, а прийшов пішки, він не міняє свої звички, автомобілем виробленим у Младі Болеславі їздив ще як віце-прем’єр та міністр праці й соціальних справ. Як додав, у разі потреби сам сяде за кермо власної «фабії». Решту членів влади однак Нечас не змушуватиме чинити як він, бо це було б не економно. Якби кожен з них мав придбати чеський автомобіль, це б означало збільшити витрати з чеського бюджету.

Image caption Шкода Фабія є найбільшим з маленьких авт

На роботу і до президента на Град Петр Нечас ходить пішки. До осідку чеських міністрів - Страгової Академії – їздить трамваєм і каже, що так набагато швидше. Він заявив, що залишиться із сім’єю у празькому будинку, де має трикімнатну квартиру, і не збирається перестягатись до традиційної резиденції чеських прем’єрів – Крамаржової вілли.

Нечас також відмовився від поліційної охорони. Пояснив це тим, що йому небезпека не загрожує. «Хочу, щоб моя функція голови уряду була вельми цивільною» - сказав Нечас журналістам. Критики одразу заявили, що Нечас порушує закон, але речниця поліційної президії Вероніка Бенедіктова на це реагувала, що вона зважає на бажання прем’єр-міністра і що способи безпеки – це не тільки присутність охоронців.

Без охорони обходиться і нова голова парламенту партійна колегиня Нечаса Мірослава Нємцова.