Лавров вимагатиме пояснень в американського уряду

Лавров
Image caption Сергєй Лавров вважає повідомлення про шпигунів продуманою акцією

Міністр закордонних справ Росії відреагував скептично на повідомлення ФБР про виявлення великої мережі російських шпигунів у Сполучених Штатах.

Під час візиту до Ізраїлю Сергєй Лавров назвав повідомлення зі США суперечливими і додав, що проситиме пояснень в американського уряду.

Він також припустив, що час появи цього викриття не є випадковим.

Це дає підстави припускати, що російський міністр вважає це спробою певних осіб чи групи осіб в американських владних структурах підірвати потеплішання взаємин між Москвою і Вашингтоном.

Один із російських академіків в інтерв'ю Бі-Бі-Сі сказав, що цей випадок має стати попередженням для президента Обами, аби він не надто довіряв Росії і не надто наближався до Кремля.

Він також заявив, що це може підірвати спробу президента Обами переконати Конгрес проголосувати в кінці року за новий договір про нерозповсюдження ядерної зброї.

Раніше повідомили, що у США заарештували 10 осіб за звинуваченнями у шпигунстві на користь уряду Росії.

Міністерство юстиції США заявило, що їх утримують на підставі звинувачень у виконанні таємних "довгострокових завдань " на території США. Їм оголосили обвинувачення у змові з метою діяльності в якості незаконних агентів іноземного уряду - злочин, який передбачає до 5 років позбавлення волі. Згідно з офіційними джерелами, зараз розшукують одинадцятого підозрюваного.

Image caption Взаємини США та Росії в останні місяці були теплішими.

Відмивання грошей Кореспондентка Бі-Бі-Сі у Вашингтоні Кім Ґаттас каже, що це схоже на шпигунську історію часів Холодної війни, але з інструментами і технологіями 21 століття. У судових документах, поданих до окружного суду США в Південному округу Нью-Йорка, йдеться, що підозрюваних агентів підготувала Служба зовнішньої розвідки Росії (СВР) і відправила до США для проникнення у політичні кола і збору інформації.

Згідно зі обвинуваченнями, російська розвідка замовляла у них інформацію про те, як сприймають у Вашингтоні зовнішню політику Росії, про іранську ядерна програму і наміри Обами на минулорічному саміті. Слідчі кажуть, що дехто з підозрюваних жили в країні під чужими іменами з початку 1990-х років, використовували коди і новітні комп'ютерні технології, включно з публікацією в Інтернеті на перший погляд невинних фотографій, які насправді містили докладні тексти. ФБР також повідомляє про виявлення таких старих методів як закопування грошей і позначення місця, а також малоконтактні зустрічі агентів у парках. Повідомляють, що шпигуни впритул наблизилися до науковців, які розробляють антибункерні бомби, а також до колишнього чільного працівника розвідки.

Судові справи

П'ятеро підозрюваних згодом постануть у федеральному суді Манхеттена: пара відома як "Річард Мерфі" і "Синтія Murphy", яких заарештували Монтклер в Нью-Джерсі; Вікі Пелаес і чоловік, відомий як "Хуан Лазаро", яких зарештували в Йонкерсі, штату Нью-Йорк; Анна Чапман, яку зарештували в Манхеттені в Нью-Йорку.

Ще троє: Михаїл Семенко та пара відома як "Майкл Зотоллі" і "Патрісія Міллс" постануть у федеральному суді в Олександрії, штат Вірджинія. Їх заарештували в Арлінгтоні, штат Вірджинія. Останні дві особи, відомі як "Дональд Говард Хітфілд" і "Трейсі Лі Енн Фолі", були арештовані в Бостоні, штат Массачусетс, і постануть у федеральному суді того міста. Підозрюваний відомий як "Крістофер Р. Метсос" ще залишається на волі. Усіх підозрюваних, за винятком пані Чепмен і пана Семенка, також обвинувачені у змові з метою відмивання грошей, що тягне за собою максимальне покарання у вигляді 20 років позбавлення волі. Наш кореспондент каже, що арешти є несподіванкою в той час, як відносини між Вашингтоном і Москвою в останні місяці істотно потеплішали.

Лише минулого тижня президент Росії Дмітрій Медвєдєв приїздив до Вашингтона на обід з президентом Бараком Обамою.

Новини на цю ж тему