Клінтон уперше в Києві як держсекретар

Держсекретар США Гілларі Клінтон приїжджає в Україну з офіційним візитом, він пройде в рамках поїздки країнами Центральної Європи та Кавказу.

Image caption Пані Клінтон відвідає Україну вчетверте

Впродовж 2-3 липня заплановані зустрічі пані Клінтон з президентом Януковичем, міністром закордонних справ Грищенком, а також з іншими високопосадовцями.

Пані Клінтон візьме участь в засіданні українсько-американської комісії зі стратегічного партнерства. Вона була створена рік тому під час візиту до України віце-президента США Джо Байдена.

Держсекретар США, окрім того, зустрінеться з представниками громадянського суспільства та ЗМІ, а також з екс-прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. Також Гілларі Клінтон виступить із промовою в університеті "КПІ".

Пані Клінтон побуває в Україні вчетверте, але вперше – в якості державного секретаря США. Раніше вона відвідувала Україну у 1995 та 1997 роках як перша леді, та у 2005 році – як сенатор.

Як повідомив асистент держсекретаря Філіп Ґордон під час брифінгу напередодні візиту, поїздка пані Клінтон буде свого роду продовженням зустрічі президентів Обами та Януковича на самміті з ядерної безпеки, де Україна оголосила, що відмовиться від своїх запасів високозбагаченого урану.

"Це був дуже значний крок у напрямку попередження ядерного тероризму в усьому світі. І це рішення зараз втілюється в життя, і у секретаря буде шанс подивитися, яким чином це відбувається", - сказав пан Ґордон.

Під час візиту Гілларі Клінтон окрему увагу буде присвячено співпраці у сфері оборони, економічним та енергетичним питанням, а також розвитку демократії.

"Символізм демократичного поступу України все ще відіграє значну роль в регіоні та за його межами, і держсекретар висловить наші сподівання на захист та подальше зміцнення демократії в Україні", - сказав пан Ґордон.

Відповідаючи на запитання, чи, на думку Держсекретаря, новий український уряд зацікавлений у зміцненні двосторонніх відносин зі США, пан Ґордон зауважив, що пан Янукович "дуже символічно" свій перший візит здійснив до Брюсселя. Водночас у США переконані, що країни Європи не повинні бути або проросійськими, або проамериканськими.

За словами пана Ґордона, пані Клінтон, обговорюючи зовнішню політику з українським керівництвом, наголосить на тому, що США не вважають, що одночасне покращення відносин з Москвою та Вашингтоном є суперечливим: "Ми сподіваємося і розраховуємо на те, що Україна буде покращувати відносини з Європою та США, так само як і з Росією".

Після України пані Клінтон відвідає Польщу, Азербайджан, Вірменію та Грузію.