Рада призначила місцеві вибори 31 жовтня

вибори
Image caption Місцеві вибори призначені 31 жовтня

Верховна Рада, ухваливши у першому читанні запропонований Партією регіонів законопроект про місцеві вибори, призначила їх на 31 жовтня.

За законопроект Олександра Єфремова, який ще має пройти щонайменше одне читання, проголосували 246 депутатів коаліції.

Законопроект передбачає проведення місцевих виборів за мажоритарно-пропорційною системою на відміну від закритих партійних списків, як це було раніше.

Також законопроект скасовує право політичних блоків висувати своїх кандидатів на місцевих виборах.

Саме це положення найбільше критикує опозиція. Найбільше закон у разі ухвалення у такому вигляді вплине на БЮТ та Блок Литвина.

Крім того передбачається, що кандидатів у депутати можуть висувати лише місцеві партійні осередки, які зареєстровані щонайменше за рік до виборів.

Ця норма, як зауважують експерти, зашкодить опозиційній партії Юлії Тимошенко Батьківщина, яка не скрізь має своє партійні осередки, а також нещодавно створеним партіям, як «Фронт Змін» Яценюка.

Аналіз законопроекту читати тут

Проект закону передбачає, що половина депутатів у містах обирається за виборчими списками місцевих партійних організацій, а половина - за мажоритарною системою в одномандатних виборчих округах.

Вибори депутатів сільських рад проводяться за мажоритарною системою без партійних списків.

Лідер “Фронту змін” Арсеній Яценюк, коментуючи законопроект Партії регіонів, заявив, що регіони прагнуть «домінування однієї політичної сили» в Україні.

Виборча кампанія на місцевих виборах має розпочинатися за 50 днів до дня голосування.

Верховна Рада відхилила законопроект, який пропонував БЮТ, що передбачав голосування за відкритими списками. За той законопроект проголосували 165 депутатів.